خانه » اخبار » ورزشکاران ابهر از ابتدای سال تاکنون 186 مدال کسب کرده اند
ورزشکاران ابهر از ابتدای سال تاکنون 186 مدال کسب کرده اند

ورزشکاران ابهر از ابتدای سال تاکنون 186 مدال کسب کرده اند

ابهرآنلاین: رییس اداره ورزش و جوانان ابهر گفت: از ابتدای امسال 186 مدال استانی و کشوری توسط ورزشکاران این شهرستان کسب شده است.

“حمید کاوندی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: از این تعداد 160 مدال استانی شامل 94 طلا، 35 نقره و 31 برنز در 15 رشته ورزشی طی شش ماهه اول امسال توسط ورزشکاران شهرستان ابهر کسب شده است.مدال

 وی افزود: طی همین مدت 26 مدال کشوری شامل 16 طلا، 9 نقره و 11 برنز نیز رهاورد ورزشکاران در رقابت‎های کشوری و در 12 رشته ورزشی بوده است.

کاوندی با بیان اینکه ورزش علاوه بر تربیت جسم می‎تواند روح‌ افراد را نیز تعالی دهد، تصریح کرد: توجه به ابعاد معنوی و ارزشی که می‎توان از طریق اصول ورزشی به آن پرداخت، در روحیه ورزشکاران تاثیر به‌سزایی دارد که می‌تواند علاوه بر قهرمان‌پروری موجب پهلوان‌پروری شده و روحیه مردانگی و پهلوانی را در جامعه گسترش دهد.

این مسوول تاکید کرد: هر ورزشکار با توجه به رشته‎ای که در آن فعالیت دارد، تمرین استقامت می‎کند و یاد می‌گیرد برای رسیدن به پیروزی تلاش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، لذا به مرور این امر در زندگی روزمره‌اش گسترش می‌یابد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ابهر با اشاره به اینکه اخلاق‌مداری جایگاه ویژه‌ای در ورزش به ویژه ورزش‌‎های سنتی دارد، گفت: قهرمانی دوره کوتاه مدت و موقتی است که اگر با پهلوانی همراه شود ماندگار و جادوانه خواهد بود که افرادی همچون تختی و پوریای ولی گواه این امر هستند.

کاوندی خاطرنشان کرد: تاکید همه مربیان نیز علاوه بر تربیت جسمی ورزشکاران باید معطوف به تربیت روحی و اخلاق پهلوانی باشد تا این دو همراه با هم مورد توجه ورزشکاران قرار گیرد.
انتهاي پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.