خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استفاده از توان همه دستگاه ها برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل
اخبار زنجان/ استفاده از توان همه دستگاه ها برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل

اخبار زنجان/ استفاده از توان همه دستگاه ها برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در محل استانداری زنجان، افزود: جلسه ستاد بازسازی باید مرتب و منظم تشکیل شده و برای موضوع پروژه‌ها، بازسازی، تعمیر و مرمت مصوباتی که مطرح می‌شود، به جد پیگیری شود.

وی اظهار کرد: مدیریت بحران و معاون عمرانی استانداری زنجان، ستاد مدیریت بحران را به‌طور منظم تشکیل دهند تا مصوبات پیگیری شود؛ چرا که پیگیری مصوبات در به نتیجه رسیدن مصوبات اهمیت دارد و از همه مهم‌تر اینکه مصوبات نیز باید منتج به نتیجه شود.

حقیقی بابیان اینکه باید موضوع سیل جدی گرفته شود، تأکید کرد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که موضوعات پیشگیری از سیل باید در دست بررسی قرار گیرد و تنها وظیفه ما خدمت به مردم است.

وی به اجرای طرح همبستگی در کشور و به‌تبع آن در استان زنجان اشاره کرد و گفت: این طرح در سطح کشور اجراشده و در استان زنجان نیز باید به خوبی به اجرا گذاشته شود که در همین راستا می‌توان از امکانات و ظرفیت‌ها برای بازسازی و احداث واحدهای مسکونی استفاده کرد.

استاندار زنجان همچنین به پیگیری مسائل مدارس تخریب شده در زنجان بر اثر سیل اشاره کرد و افزود: این موضوع باید از طریق اداره کل آموزش و پرورش و نیز استانداری پیگیری شود.

حقیقی ابراز کرد: بر اثر بارش‌های اخیر رشد گیاهان خودرو در طبیعت زیاد شده و خشک شدن این گیاهان باعث آتش‌سوزی در مراتع می‌شود که باید تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه همه امکانات نهادها و دستگاه‌ها در مدت یک هفته احصا و برای تعمیر و بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل به‌کارگیری شود، افزود: بازسازی و بهسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل یک ضرورت است و همه باید در این زمینه پای کار باشند و دست ما را بگیرند و در این میان باید نسبت به اعلام خسارت‌های وارده و دریافت اعتبارات برای بازسازی تلاش کنیم.

استاندار زنجان عنوان کرد: باید به سپاه پاسداران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از متولیان امر بازسازی واحدهای مسکونی کمک شود و همه دستگاه‌ها از بضاعت خود برای کمک به این موضوع استفاده کنند.
 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4641109/استفاده-از-توان-همه-دستگاه-ها-برای-بازسازی-مناطق-آسیب-دیده-از

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.