خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دولت برای حمایت از کشاورزان تدبیر و برنامه داشته باشد
اخبار زنجان/ دولت برای حمایت از کشاورزان تدبیر و برنامه داشته باشد

اخبار زنجان/ دولت برای حمایت از کشاورزان تدبیر و برنامه داشته باشد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر ابهر به سالروز تشکیل جهاد سازندگی اشاره و اظهار کرد: کشاورزی از نظر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دارای اهمیت فوق‌العاده است، چرا که با هزینه کم نسبت به سایر بخش‌ها درآمدزایی بالایی دارد.

امام جمعه ابهر با تاکید بر لزوم توجه به امور کشاورزان در کشور افزود: کشاورزان ما مظلوم واقع شده‌اند و دولت باید در حمایت از این قشر تدبیر و برنامه داشته باشند، چرا که به خاطر بی‌تدبیری مسئولان امر، کشاورزان ضرر می‌کنند.

رحیمی دلیل ارزان و گران شدن سالانه محصولات کشاورزی را عدم برنامه‌ریزی دانست و افزود: باید برای رفع این مشکل برنامه‌ریزی و تدبیر کرد.

رحیمی با تاکید مجدد بر لزوم توجه به امور کشاورزی گفت: دولت از داربستی کردن باغات انگور با پرداخت تسهیلات حمایت می‌کند، ضمن اینکه مبارزه بی‌امان با آفت خطرناک سن گندم و سایر آفات و امراض که تولید محصولات کشاورزی را تهدید می‌کند، باید جدی گرفته شود.

امام جمعه ابهر گفت: گسترش کشت دانه روغنی کلزا برای فراهم آوردن مقدمات خودکفایی در تولید روغن، مبارزه با افراد سودجویی که برای اختلال در وضع اقتصادی و معیشتی مردم به طور سیستماتیک در صدد خرید گندم با قیمت بالا و انتقال آن به خارج از کشور هستند، هم باید مد نظر مسئولان در این امور قرار گیرد.

رحیمی در ادامه به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران اشاره کرد و افزود: «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تهران سفر کرد تا توسعه روابط دوجانبه، به خصوص در حوزه انرژی و تجارت را با مقامات ایرانی بررسی کند.

وی با بیان اینکه سفر نخست وزیر ژاپن به ایران هیچ دستاورد اقتصادی نخواهد داشت، افزود: سخنان رهبری در این دیدار نمایش اقتدار ولایت در جهان بود و اقتدار علوی را به بهترین شکل آن به نمایش گذاشتند.

رحیمی با تاکید بر اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن عزت، حکمت و مصلحت حکومت علوی را یکجا به رخ جهان کشید، ادامه داد: هوش و تدبیر و نکته‌سنجی رهبر معظم انقلاب در این دیدار نخست وزیر ژاپن را غافلگیر کرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4640385/دولت-برای-حمایت-از-کشاورزان-تدبیر-و-برنامه-داشته-باشد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.