خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ توجه به ظرفیت تولید داخل اولویت راه آهن است
اخبار زنجان/ توجه به ظرفیت تولید داخل اولویت راه آهن است

اخبار زنجان/ توجه به ظرفیت تولید داخل اولویت راه آهن است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سعید رسولی عصر پنج شنبه در حاشیه افتتاح پروژه فیدر تخلیه و بارگیری در ایستگاه بناب، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز شاهد راه‌اندازی و افتتاح یکی از پروژه‌های پربازده در شبکه ریلی کشور بودیم، تصریح کرد: اعتباری که برای این دو پروژه هزینه شده، معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه مدت زمان صرف شده برای این ۲ پروژه دو ماه بوده و بعد از راه‌اندازی آن شاهد تخلیه روزانه ۳۰ واگن در این ایستگاه خواهیم بود، تصریح کرد: مهم‌ترین مزیت‌ها این پروژه، کاهش استهلاک جاده‌ای، صرفه‌جویی سوخت در حمل بار و مهم‌تر از همه، کاهش تصادفات جاده‌ای خواهد بود.

رسولی با یادآوری اینکه یکی دیگر از اولویت‌های راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، اتصال مراکز عمده بار در شبکه ریلی کشور است، ادامه داد: شبکه ریلی از دیرباز تا به امروز به عنوان یکی از شبکه‌های مطمئن و ایمن در حمل بار و مسافر بوده و این شبکه با دارا بودن ۱۱ هزار کیلومتر طول، این آمادگی را دارد که حمل بار را در مسیرهای فعال کشور انجام دهد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های امروز شبکه ریلی کشور، متصل نبودن این شبکه به مراکز حمل بار است که در تلاش هستیم با توسعه مراکز لجستیک و اتصال آن به مراکز بار، شبکه ریلی را ارتقا دهیم، اظهار کرد: این ارتقا به معنای رونق تولید خواهد بود و این یکی از رویکردهای ما در سال‌جاری است.

رسولی با اشاره به بازدیدی که امروز از یک شرکت تولید واگن قطار در ابهر داشت، این بازدید را در راستای اهتمام به ظرفیت‌های داخل کشور دانست و بیان کرد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که این شرکت می‌تواند سال پررونقی را با ثبت سفارش‌هایی که از جانب مترو محقق می‌شود، در عرصه تولید برای خود متصور شود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق قراردادی که بین وزارت راه و شهرسازی و برنامه و بودجه داریم برای سالجاری حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع برای تولید حدود یک هزار دستگاه انواع واگن‌های باری، مسافربری، خودکشش و لوکوموتیو شود که بخشی از سفارش این طرح در شرکت تولیدی واگن در شهرستان ابهر از توابع استان زنجان خواهد بود.

رسولی با تاکید بر اینکه فعالیت در حوزه راه‌آهن، کار بسیار سخت و حساسی است، خاطرنشان کرد: با توجه به موارد ذکر شده، انتخاب مدیرکل در این عرصه نیز کار بسیار حساس و تخصصی است ولی با این وجود رایزنی‌های لازم برای انتخاب مدیرکل جدید راه‌آهن زنجان انجام شده است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران متذکر شد: برای انتخاب مدیرکل جدید راه آهن شمالغرب با استاندار زنجان هماهنگ شده ایم.

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ایستگاه باز بین المللی بار بناب در استان زنجان است و این ایستگاه، ، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه‌های راه آهن‌های دنیا ( UIC)شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4640090/توجه-به-ظرفیت-تولید-داخل-اولویت-راه-آهن-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.