خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فعالیت ۱۵ واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی در استان زنجان
اخبار زنجان/ فعالیت ۱۵ واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی در استان زنجان

اخبار زنجان/ فعالیت ۱۵ واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی در استان زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، منصور حقی راد ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل شیلات استان زنجان، به استقبال خوبی زنجانی‌ها نسبت به تولید ماهیان زینتی اشاره کرد و متذکر شد: خوشبختانه اشتغال در بخش تولید ماهیان زینتی بسیار خوب است.

وی از تولید بیش از ۶۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: فعالان این حوزه سالانه ۶۰ میلیارد ریال در آمد زایی دارند.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با بیان اینکه تولید زیر ۵۰ هزار قطعه ماهی زینتی مشاغل خانگی محسوب می‌شود، گفت: تکثیر و پرورش ماهیان زینتی جز مشاغل خانگی است و برای تحقق این امر شیلات تسهیلات با نرخ ۹ درصد به متقاضیان پرداخت می‌کند.

حقی راد از وجود بیش از ۱۵ واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی با اشتغالزایی ۷۰ نفر در استان زنجان خبر داد و افزود: ایجاد اشتغال پایدار در توسعه صنعت پرورش ماهی‌های زینتی مورد تاکید است.

وی یادآور شد: آبزی پروری، صنعتی سود آور است و در حال حاضر کلاس‌های آموزشی پرورش ماهی‌های زینتی برای متقاضیان برگزار می‌شود.

مدیرکل امور شیلات و آبزیان استان زنجان از وجود ۸۰۰ مزرعه آبزی پروری در استان زنجان خبر داد و ابراز کرد: شهرستان ماهنشان بیشترین تولید آبزی در سطح استان را به خود اختصاص داده است.

حقی راد افزود: در بحث تولید آبزی مرکز شیلات به اجرای مکانیزه بسیار تأکید دارد و بیش از ۹۶ درصد تجهیزات مزارع آبزی‌پروری زنجان به تجهیزات مکانیزاسیون مجهز است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4638237/فعالیت-۱۵-واحد-پرورش-و-تکثیر-ماهیان-زینتی-در-استان-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.