خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ وقف ۸۰۰ جلد قرآن کریم در استان زنجان
اخبار زنجان/  وقف ۸۰۰ جلد قرآن کریم در استان زنجان

اخبار زنجان/ وقف ۸۰۰ جلد قرآن کریم در استان زنجان

حجت الا سلام جعفر جنتی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با بیان اینکه همه باید برای توسعه و تبیین فرهنگ وقف در جامعه تلاش کنند، نقش موقوفات را در توسعه جامعه در بخش‌های مختلف یادآور شد و افزود: همه عواید حاصل از ۲ هزار و ۸۰۰ موقفه موجود استان زنجان به تناسب نیات واقفین هزینه می شود که بخشی از عواید این موقوفات برای رسیدگی به نیازمندان و فقرا است.

وی با بیان اینکه برای این تعداد موقوفات ۲۷ هزار رقبه وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۲۲۷ رقبه صنعتی در امر تولید است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از وقف ۸۰۰ جلد قرآن کریم در استان زنجان خبر داد و گفت: طرح ملی وقف مشارکتی قرآن کریم یکی از طرح‌هایی است که همزمان با ماه مبارک رمضان باهدف چاپ، نشر و توزیع قرآن در مناطق محروم و مساجد اجرا شد و استقبال شهروندان زنجانی بسیار خوب بود.

وی به وقف مشارکتی قرآن کریم اشاره کرد و یادآور شد: در این طرح خیرین می‌توانند با تکمیل فرم وقف نامه و با پرداخت ۷ هزار تومان به ازای یک جلد کلام‌الله مجید به‌عنوان واقف نام خود را ثبت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: وقف قرآن اجر و پاداش زیادی دارد و با اجرای این طرح قرآن به مساجد مناطق محروم اهداء شد.

جنتی بر فرهنگ سازی و تببین فلسفه اجرای طرح مشارکتی وقف قرآن کریم توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: رسانه های دیداری و مجازی همراه و همیار اوقاف در اجرای این طرح باشند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4637516/وقف-۸۰۰-جلد-قرآن-کریم-در-استان-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.