خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سالانه ۲۰۰ هزار تن گندم در شهرستان خدابنده تولید می‌شود
اخبار زنجان/ سالانه ۲۰۰ هزار تن گندم در شهرستان خدابنده تولید می‌شود

اخبار زنجان/ سالانه ۲۰۰ هزار تن گندم در شهرستان خدابنده تولید می‌شود

حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با بیان اینکه ۶۰ درصد گندم استان زنجان در شهرستان خدابنده تولید می‌شود، اظهار داشت: سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن گندم در شهرستان خدابنده تولید می‌شود.

وی به مبارزه با آفت سن گندم در استان زنجان اشاره کرد و افزود: تاکنون در ۷ هزار و ۸۰ هکتار از مزارع گندم استان زنجان مبارزه با سن گندم مادر انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بابیان اینکه ۱۲ هزار هکتار هم مبارزه با سن پوره در مزارع گندم استان زنجان انجام‌شده است، گفت: بیش از ۸۰ هزار هکتار هم قابل مبارزه با سن پوره است.

جعفری تأکید کرد: در استان زنجان سم‌پاش کافی برای کشاورزان وجود دارد و اگر کشاورزان هم سم‌پاش ندارند از مراکز کشاورزی این دستگاه را تهیه کنند.

وی افزود: در سال گذشته استان زنجان با کیفیت ترین گندم را در کشور تولید کرد و امسال بیش از ۲۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم اختصاص‌یافته و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم از گندم‌زارهای استان زنجان برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: روزبه‌روز به کیفیت گندم استان افزوده می‌شود و امیدواریم امسال هم کیفیت گندم تولیدی استان خوب باشد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4636531/سالانه-۲۰۰-هزار-تن-گندم-در-شهرستان-خدابنده-تولید-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.