ابهر تولید کننده ۳۶درصد از گندم آبی استان زنجان است

ابهرآنلاین: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ۳۶ درصد از تولید گندم آبی استان در شهرستان ابهر صورت می‌گیرد.

محمد‌رضا نهاوندی‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: زنجان سهم ۱۷ درصدی از تولید گندم استان در بخش دیم و همچنین سهم ۱۳ درصدی از سهم تولید گندم آبی را دارد.گندم

وی به سهم سایر شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: شهرستان ماهنشان در بخش تولید گندم آبی ۱۰ سهم استان را تولید می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین به سهم ماهنشان در تولید گندم دیم اشاره و خاطر نشان کرد: همچنین۱۰ درصد گندم دیم استان در ماهنشان تولید می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان طارم سهمی از تولید گندم دیم ندارد، افزود: شهرستان طارم چهار درصد از گندم آبی استان را تولید می‌کند.

نهاوندی‌پور از سهم ۳۶ درصدی تولید گندم آبی در شهرستان ابهر خبر داد و تاکید کرد: شهرستان ابهر در بخش تولید گندم دیم نیز ۱۳ درصد سهم تولید استان را صورت می‌دهد.

مطالب خواندنی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به وضعیت تولید گندم در شهرستان خدابنده اشاره کرد و اظهار داشت: این شهرستان در بخش تولید گندم آبی ۲۶ درصد سهم کل استان را تولید می‌کند.

وی عملکرد شهرستان خدابنده در بخش تولید گندم دیم را مورد تاکید قرار داد و افزود: ۴۶ درصد تولید گندم دیم استان در این شهرستان انجام می‌شود.

نهاوندی‌پور همچنین وضعیت تولید گندم در خرمدره را یادآور شد و تاکید کرد: ۱۰ درصد گندم آبی استان در خرم‌دره تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به میزان تولید گندم دیم این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: یک درصد تولید گندم استان در بخش دیم متعلق به خرمدره است.

این مسئول از سهم ۱۲ درصدی ایجرود در تولید گندم دیم استان خبر داد و تاکید کرد: این شهرستان در بخش تولید گندم آبی سهم ۱ درصدی دارد.

نهاوندی‌پور گندم را یکی از محصولات مهم در سطح کشور عنوان کرد و اذعان داشت: استان زنجان ظرفیت تولید خوبی در بخش تولید گندم دیم و آبی دارد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.