خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ملت ایران هرگز از گفتمان و راه امام خمینی(ره)دست برنخواهد داشت
اخبار زنجان/ ملت ایران هرگز از گفتمان و راه امام خمینی(ره)دست برنخواهد داشت

اخبار زنجان/ ملت ایران هرگز از گفتمان و راه امام خمینی(ره)دست برنخواهد داشت

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه طرح معامله قرن، طرحی برای ضربه زدن به آرمان فلسطین است، افزود: همراهی برخی دولت های عربی با استکبار جهانی در اجرای طرح معامله قرن، خیانت به جهان اسلام است.

وی متذکر شد: امروز سران آمریکا به شکست طرح معادله قرن اعتراف کرده اند و این به برکت ایستادگی ملت فلسطین و برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس است.

خاتمی با بیان اینکه آمریکا در تلاش بود معامله قرن را برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی را اجرا کند، افزود: راه مقاومت، راهی تأثیرگذار و باصلابت است و ملت های مسلمان باید با گام برداشتن در مسیر مقاومت، دولت های استکباری را دررسیدن به اهداف شومشان ناکام بگذارند.

امام جمعه زنجان بابیان اینکه راهپیمایی روز قدس باشکوه‌تر از سال های گذشته برگزار شد، گفت: راهپیمایی روز قدس امسال در بیش از ۱۰۰ کشور جهان برگزار شد و دشمنان خواب آشفته‌ای را برای سرزمین قدس دیده بودند که به حمد الهی تعبیر نشد.

خاتمی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) افزود: نسل امروز نیازمند معرفی و تبیین راه و سیره امام خمینی (ره) است و باید با دقت نسبت به معرفی امام خمینی (ره) به نسل امروز تلاش شود.

وی با تاکید بر اینکه کام برداشتن در مسیر گفتمان امام خمینی (ره) جامعه را از بسیاری از چالش‌ها دور می‌کند، افزود: انقلاب اسلامی ایران امروز در نقطه ارزشمندی قرار دارد که همه این دستاوردها به برکت گام برداشتن در مسیر گفتمان امام خمینی (ره) و تبعیت از فرامین ولایت فقیه است.

خاتمی متذکر شد: حضور مردم از نقاط مختلف نشان داد که امام جایگاه والایی در بین مردم دارد و همه آحاد جامعه باید برای شناسانده شدن و معرفی شخصیت والای امام خمینی (ره) به نسل آینده تلاش کنند.

امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه گفتمان امام خمینی (ره) گفتمان مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار است، ادامه داد: گفتمان امام که همان مقاومت در مقابل استکبار جهانی است زنده است و دشمن بازنده بودن این گفتمان نتوانسته است به اهداف خود برسد.

خاتمی با بیان اینکه گام برداشتن در مسیر گفتمان مقاومت باعث عقب‌نشینی آمریکا از خواسته‌های نامشروع در قبال ایران شد، گفت: ایران اسلامی هرگز در برابر خواسته های نامشروع سران آمریکا کوتاه نخواهد آمد و با ایستادگی و مقاومت خود مانع تحقق اهداف شوم دشمنان خواهد شد.

وی متذکر شد: دشمنان فکر می‌کنند که می‌توانند با این گونه شروط، ما را به پای میز مذاکره بکشانند در حالی که سخت در اشتباه هستند و با تعیین پیش شرط و اعزام ناو جنگی و تهدید نظامی نمی‌توانند خللی در مسیر ملت همیشه در صحنه ایران ایجاد کنند.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه ملت ایران به او جود همه مشکلات ذره‌ای از اراده مستحکم و انقلابی خود در مبارزه با استکبار و مقاومت در برابر زیاده خواهی آنان کوتاه نخواهد آمد، گفت: ملت ایران همیشه و در همه حال پایبند گفتمان امام و حامی انقلاب هستند و باید با همبستگی ملی و وحدت در کنار هم، برای ساختن ایرانی آباد و آزاد و پیشرفته تلاش کنیم.

خاتمی در ادامه با اشاره به شکوه و رونق نمازهای عید سعید فطر در استان زنجان، گفت: بنده از ابتدا هم اعتقاد داشتم که نباید نمازهای اعیاد در یک نقطه برگزار شود و خوشبختانه امسال شکوه خاصی را در نمازهای عید فطر شاهد بودیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4634450/ملت-ایران-هرگز-از-گفتمان-و-راه-امام-خمینی-ره-دست-برنخواهد-داشت

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.