خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ امروز اهمیت روز قدس بر همگان روشن شده است
اخبار زنجان/ امروز اهمیت روز قدس بر همگان روشن شده است

اخبار زنجان/ امروز اهمیت روز قدس بر همگان روشن شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم روز جهانی قدس و حضور باشکوه در راهپیمایی این روز این است که ملت‌های مسلمان به هیچ وجه زیر بار ظلم نرفته و نخواهند رفت، افزود: زیر بار ظلم نرفتن جامعه اسلامی یکی از مهم‌ترین پیام‌های روز جهانی قدس است که امروز این پیام به خوبی از سوی مردم ایران مخابره شد.

وی با اشاره به اینکه مردم مسلمان و در رأس آن‌ها ملت ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، فریادی مستحکم علیه صهیونیست که در برهه کنونی همچون سرطان به جان مسلمانان افتاده است، سرمی‌دهند، ادامه داد: بی‌تردید ملت ایران با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز قدس نشان دادند که ظلم اگر در بالاترین قدرت نیز باشد، زیر بار آن نخواهند رفت.

خاتمی با تاکید بر اینکه هوشیاری مسلمانان و آزادیخواهان جهان اجازه تحقق اهداف رژیم صهیونیستی را نخواهد داد، افزود: استکبار جهانی از هوشیاری و بیداری ملت‌های اسلامی می‌ترسد و همواره در تلاش برای تضعیف اراده ملت‌های اسلامی است.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه امروز ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضوری مثال‌زدنی در راهپیمایی روز قدس، یک بار دیگر حمایت خود را از قدس شریف و مردم ستم‌دیده فلسطین اعلام کردند، تصریح کرد: ملت ایران همیشه با حضور خود در چنین صحنه‌هایی، انزجار خود را از ظلم مستکبران اعلام کرده‌اند، این در حالی است که برخی کشورهای مدعی اسلام، سکوت را در این عرصه در پیش گرفته‌اند.

خاتمی در ادامه با اشاره به روز ۱۴ خردادماه، سالگرد رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، با بیان اینکه امام خمینی (ره) مردم‌سالاری دینی را پایه‌گذاری کردند، اظهار کرد: نهال کوچک انقلاب اسلامی، امروز به درخت قدرتمندی تبدیل شده که فارغ از منطقه‌ای که در آن قرار دارد، در معادلات سیاسی جهان نیز تأثیرگذار ظاهر شود.

وی با یادآوری انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام خمینی (ره)، تاکید کرد: تدابیر و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری انقلاب را گردنه‌های سخت عبور داده است و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به راه پر صلابت خود ادامه می‌دهد.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به پیش رو بودن سالروز قیام ۱۵ خرداد، گفت: ۱۵ خردادماه سال ۴۲ نقطه عطف در آغاز مبارزات ملت ایران بر علیه رژیم طاغوت بود و به فرموده امام خمینی (ره) کلید پیروزی انقلاب اسلامی بود.

خاتمی تاکید کرد: باید ارزش ها و آرمان های دوران انقلاب به نسل های آینده به شکل جامع و صحیح بیان شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4630177/امروز-اهمیت-روز-قدس-بر-همگان-روشن-شده-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.