امام جمعه ابهر: افراد ذی‌نفوذ دنبال حقایق باشند و دردها را بشناسند

ابهرآنلاین: امام جمعه ابهر گفت: افراد ذی‌نفوذ دنبال حقایق باشند و دردها را بشناسند و طبیبانه و عاقلانه و عالمانه تیغ لطیف جراحی را برداشته و دنبال درمان باشند.

امام جمعه ابهر1

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ابهر سفارش به تقوا را با روایتی زیبا از پیامبر عظیم الشان آغاز کرد و اظهار داشت: در این روایت زیبا حضرت به شش دستورالعمل جامع و کاربردی تاکید می‌کنند، که رعایت این موارد ششگانه برای انسان یک زندگی آرام بخشی را تضمین کرده و جامعه را به سوی یک جامعه آرمانی و آسمانی سوق می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه طبق این روایت از مسئله غیبت و دروغ به عنوان دو گناه بزرگ کبیره یاد شده است، افزود: یکی از ویژگی‌های مهم و ارزشمند مومن آن است که افکار و افعال، رفتار و گفتار خود را اصلاح کند و از عیب مردم چشم بپوشد و همیشه با دید اصلاح، خیر و خوبی به دیگران بنگرد و در پی آن باشد و همنوعان را اصلاح و خوبی‌های آنان را بیان کند.

وی با بیان اینکه فلسفه این دستور و نیز امور اخلاقی دیگر همانند عدالت، برادری، سخاوت، خیرخواهی، احسان به دیگران، همکاری و حفظ آبروی مردم، آن است که یک جامعه مترقی و پیشرفته به آن نیازمند است، ادامه داد: تحقق آنها در هر جامعه‌ای به معنای تکامل آن است و جامعه‌ای که از این امور تهی باشد و ستم، نابرابری، بدخواهی، بی‌توجهی به دیگران، عیب جویی و آبروریزی در آن رایج باشد، موجب بدبختی و عقب‌ماندگی آن خواهد بود.

خطیب جمعه ابهر در ادامه از راستگویی به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم انسانی و اسلامی یاد کرد و افزود: راستگویی آثار فراوانی در زندگی فردی و اجتماعی دارد.

وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای که در آن راستگویی حاکم باشد، نشانه آشکاری از سلامت را در خود دارد، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا در جامعه صداقت و راستگویی حاکم شود.

حجت‌الاسلام رحیمی با توصیه به اهل قلم و اهل مطبوعات اظهار داشت: احترام و حرمت قلم را نگه دارید هر چیزی را ننویسید، مادامی که به صحت مسئله‌ای یقین ندارید آن را بیان نکنید و دنبال اشاعه شایعه و بهتان و تهمت و تخریب همدیگر نباشید.

وی با تاکید بر اینکه دست به دست هم داده با صلح و صفا و صمیمیت کار کنید و احترام همدیگر و مردم را نگه دارید، گفت: اهالی مطبوعات و مدیران مسئول رسانه‌ها چشم و گوش خود را باز کنند و اجازه ندهند هر کسی قلم بزند و هر حرفی را بنویسد.

امام جمعه ابهر با توصیه به افراد ذی‌نفوذ نیز از آنها خواست دنبال حقایق باشند و دردها را بشناسند و طبیبانه و عاقلانه و عالمانه تیغ لطیف جراحی را برداشته و دنبال درمان باشند.

وی در ادامه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) به روز عرفه اشاره کرد و اظهار داشت: روز عرفه، روز دعا و ذکر و تضرع و ابتهال و راز و نیاز است.

وی افزود: دعا مظهر بندگی در مقابل خداوند و برای تقویت روح عبودیت در انسان است و این روح عبودیت و احساس بندگی در مقابل خداوند همان چیزی است که انبیای الهی از اول تا آخر، تلاششان متوجه این نقطه بوده است که روح عبودیت را در انسان زنده کند.

حجت‌الاسلام رحیمی به عید سعید قربان اشاره کرد و گفت: حکمت انجام قربانی، تقرب و تعالی قربانی کننده و تقوای او بسوی خداست.

وی با اشاره به اینکه سر قربانی این است که حج گزار و قربانی کننده با تمسک به حقیقت ورع، گلوی دیو طمع را بریده و او را بکشد، افزود: بنابراین صرف ذبح گاو و گوسفند، بدون توجه به سر قربانی، مایه تعالی حج گزار نیست.

خطیب جمعه ابهر در پایان از برگزاری مراسم دعای عرفه و نماز باشکوه عید قربان خبر داد و از مردم خواست در این مراسم حضور با شکوهی داشته باشند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
بدون نظر
 1. احمد عبد الله زاده می گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  آیا صهیونیسم دراندام ( فمینیسم مدرن ) وبا نام اصلاحات درایران اسلامی ودرمیان امت امام خمینی روحی له الفداء جایگاهی دارد ؟؟؟؟؟
  هرگز :
  امت اسلامی ایران هوشیارترازآن است که اجازه دهد مشتی تکنوکرات ( فن سالاران ) وغوغا سالاران بی منطق وآشوبگران اصلاح طلب با افکاری ( فمینیستی صهیونیسمی مدرن ) بتوانند فرزندان وجوانان آنان را فریب داده وازراه مستقیم اللهی بازدارند .
  اگرلازم شود روزی ” امت ” البته با اشاره امام خویش درقامتی رسا تروبلندتراز۹ دی ۱۳۸۸ حماسه ای را خلق خواهند کرد که این بارفتنه گران جزمرگ خویش چیزدیگری را نخواهند دید .
  این بار” امت ” اسلامی ایران تکلیف فتنه گران را یکسره وروشن خواهند نمود .
  { وافتنه اشد من القتل } فتنه گری وفتنه انگیزی ازقتل وکشتن انسانها برتروبالاتراست !!!!!
  خداوند سبحان جل عظمته ۱۴۰۰ سال پیش به پیامبرعظیم الشان خود درقرآن کریم فرموده است تا فتنه گرهست فتنه هم هست وتا فتنه گروجود دارد فتنه هم وجوددارد !!!!!
  قرآن با صرحت هرچه تمام ترمی فرماید !!!!!
  { واقتلوهم حتی لاتکون فتنه } بکشید فتنه گران را تا فتنه ای باقی نماند !!!!!
  وبازبرای تاکید می فرماید { واقتلوهم حیث ثقفتموهم  } فتنه گران راهرکجا یافتید بکشید !!!!!
  این صراحت وفاش گوئی قرآن کریم علیه فتنه گران نشان میدهد که ” فتنه ” علاج و درمانی جزمرگ ونابودی فتنه گرش را ندارد !!!!!
  پیامبرخدا ( ص) شاید در۱۰ ساله حکومت خود درمدینه بیش از۸۰ جنگ ودرگیری را با شمشیر بران علی (ع) فرماندهی فرمود وگردن بسیاری ازمنافقان فتنه گروفتنه انگیزرا ازبدن هایشان جدا کرد تا فتنه و فتنه گررا ازسرراه مستقیم اللهی بردارد وهمچنین علی ابن ابی طالب (ع) درحکومت ۵ ساله خود درسه جنگ صفین ، جمل ونهروان بسیاری ازآنان را به درک اسفل فرستاد وفرمود چشم فتنه را باید ازحدقه درآوُرد .
  همچنین حضرت زهرا ( س) وهمه اهل بیت عصمت وطهارت امام حسن وامام حسین (ع) وهمه ائمه معصومین علیهم السلام خون پاک وشریف خود را درهمین راه صرف فرمودند وتا آخرین توان خود علیه فتنه وفتنه گران جنگیدند .
  امام خمینی روحی له الفداء نیزچون اسلاف خویش با فتنه گران زمان / بشدت برخورد می کرد واعتقادش این بود که فتنه را باید درنظفه خفه کرد . 
  بارها دیده ایم وشنیده ایم وخوانده ایم که امام امت ورهبرعالی قدرانقلاب اسلامی حضرت آیهالله العظمی امام خامنه ای روحی له الفداء با دعوت ازفتنه گران وپیشنهاد اینکه بیائید توبه کنید تا اسلام شما را عفو کند وببخشد ، ولی هرگزآنهاحاظرنشدند حتی به لفظ اظهارپشیمانی وتوبه کنند !!!!!
  اکنون ما ضمن حفظ وحدت وآرامش مخصوص انقلابی واسلامی و حزب اللهی همیشگی خویش ازقوه محترم قضائیه تقاضا داریم ضمن محاکمه عادلانه آقای احمدی نژاد برای بد اخلاقیها وبدرفتاریهای آخرین سال ریاستش ، سران فتنه گر فتنه بزرگ سال ۸۸ اعم ازآیهالله هاشمی بهرمانی رفسنجانی وفرزندان ایشان مهدی وفائزه هاشمی ، برادران خاتمی ، موسوی وکروبی را که ضمن میلیارها تومان خسارت به اموال عمومی ۸ ماه متوالی با اردوکشی های خیابانی خود پایتخت جمهوری اسلامی ما را با فتنه گری های شان انگشت نمای عالم وآفاق ودرآتش وخون کشیدند واکنون نیزدردانشگاههای کشوردرپی شروع فتنه ای دیگرعلیه نظام مقدس میباشند را .
  طبق آیات قرآن کریم محاکمه وبه دارمجازات بیاویزند تا انشاءلله تعالی به فرموده قرآن کریم اطاق فکر فتنه گران برای همیشه تعطیل وفتنه گریها وفتنه گران نابود شوند .
  عبدالله زاده 
  شبکه بی بی سی فارسی 
  ازقول / آیت الله سید محمد خامنه ای برادربزرگ امام خامنه ای / نقل می کند
  آیهالله هاشمی رفسنجانی بهترین فرد برای توطئه امریکا علیه نظام است
  به نقل از ۵۹۸ کیهان 
  : نیک آهنگ‌کوثر : دوست قدیمی مهدی هاشمی می‌گوید وی درصدد ارتباط با وزارت خزانه‌داری آمریکا و افزایش تحریم‌ها علیه ایران بود. تماس تلفنی ۱۳ اکتبر ۲۰۱۰ مهدی هاشمی بهرمانی پسر آیهالله هاشمی رفسنجانی با سردبیر خودنویس [کوثر] طولانی نبود، اما مفهومش سنگین بود. 
  مهدی هاشمی به سردبیر خودنویس پیشنهاد کرد که با افرادی در «وزارت خزانه‌داری» امریکا در تماس باشد و برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران تلاش کند  . 
  ضمناً ما خاندان وفرزندان ونوادگان حضرت امام خمینی روحی له الفداء را نصیحت می کنیم که دست ازدوستی با فتنه گران ( فمینیست های مدرن ) برداشته وراه حقیقی پدررا دنبال فرمایند که ملت شریف ایران اسلامی آنان را به لحاظ نسبت به حضرت امام خمینی روحی له الفداء خیلی دوست میدارند / ولی باید این راهم بدانند که هیچ کس وهیچ چیزبرای ملت شریف ایران اسلامی / عزیزترازاسلام ناب محمدی وولی فقیه زمان نیست وبا هرکس که بخواهد با اسلام ناب وولی فقیه زمان برخورد کند ، برخورد خواهند کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + شش =