خانه » اخبار » مرگ تدریجی مردمان یک استان در غرب ایران!
مرگ تدریجی مردمان یک استان در غرب ایران!

مرگ تدریجی مردمان یک استان در غرب ایران!

ابهرآنلاین: تابناک مینویسد: ماجرای مظلومیت مردمان نجیبی است که اگر چه غیرت و حیاء و وفاداری دارند، اما چون خود را گره خورده در تار و پود هویت ایرانی شان می دانند، اهل شلوغ کاری و هیاهو و جنجال نیستند. چرا هر چه مردم نجیب تر و وفادارتر باشند، سوء برداشت ها و حق کشی ها در حق آنان باید بیشتر از سایرین باشد؟ به کجا چنین شتابان مسئولان محترم؟!

آب1به گزارش «تابناک»، وجود نیترات بالا در آب شرب مردمان چهارمحال و بختیاری صدای مردم نستوه و وفادار آن دیار را در آورده است، مردمی که برای آب و شرب شان هم باید بسوزند و بسازند و درم بر نیارند. چون آنان مانند برخی از شهروندان استان های همجوار اهل شلوغ کاری هیاهوی خیابانی برای استیفای حقوق خود نیستند.
این در حالی است که نماینده این استان از مرگ تدریجی همشهریان خود سخن می گوید و معتقد است که به دلیل وجود نیترات بالا در آب آشامیدنی شهروندان این استان شاهد مرگ تدریجی اهالی این استان هستیم .

نکته جالب در این میان این است که  استان چهارمحال و بختیاری با دارا بودن کمتر از یک درصد از جمعیت کشور ، ۱۰ درصد از آب مورد نیاز در کشور را تامین می کند، اما خود  نه تنها آب برای کشاورزی و مصارف صنعتی ندارد بلکه مردم این منطقه در تأمین آب شرب نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.
پیشتر هم استاندار چهارمحال و اعلام کرده بود که  وزارت نيرو در زمينه تأمين آب اين استان در سال هاي گذشته كوتاهي كرده و اين موضوع به گلايه مردم استان تبديل شده است.این در حالی است که مردم چهارمحال و بختياري فقط اجازه برداشت چهار درصد از آب هاي سطحي استان را مي خواهند.
اما نکته جالب اینجاست که با وجود ۱۱ ميليارد متر مكعب آب جاري در چهارمحال و بختياري آب شرب مردم از آب هاي زير زميني تأمين مي شود.
در واقع با توجه به پايين رفتن شديد سطح آب هاي زير زميني، احتمال افزايش ميزان نيترات در آب شرب چهارمحال و بختياري بالا رفته است.
آب شربی که اجازه برداشت از آن را به مردم چهار محال وبختیاری نمی دهند،به بخش پایین دست سرازیر می شود ومردم پايين دست در استان اصفهان شش ميليارد و ۶۰۰ ميليون متر مكعب از این آب را  مصرف مي كنند.
به راستی مردم این استان هم باید اهل شلوغ کاری باشند تا بتوانند حق و حقوق خود را به دست آورند؟ چرا هر چه مردم نجیب تر و وفادارتر باشند، سوء برداشت ها و حق کشی ها در حق آنان باید بیشتر از سایرین باشد؟ به کجا چنین شتابان مسئولان محترم؟!

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.