خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استان زنجان در تولید صنایع‌دستی در سطح کشور جایگاه برتری دارد
اخبار زنجان/  استان زنجان در تولید صنایع‌دستی در سطح کشور جایگاه برتری دارد

اخبار زنجان/ استان زنجان در تولید صنایع‌دستی در سطح کشور جایگاه برتری دارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، یحیی رحمتی شامگاه چهارشنبه در جلسه با در محل عمارت دارایی، زنجان افزود: زنجان یکی از استان‌های مهم شمال غرب کشور بوده که دارای جاذبه‌های تاریخی و مذهبی زیادی است.

وی بابیان اینکه این استان از اقلیم و شرایط آب و هوایی بسیار متنوعی برخوردار است، اظهار کرد: در استان زنجان سعی کردیم زنجان را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کنیم و در این راستا طی سال‌های اخیر کارها و اقدامات خوبی هم در این زمینه انجام‌گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: در راستای تحقق این امر مهم، برنامه‌هایی در این زمینه انجام‌شده یا در حال اجرا است.

رحمتی بابیان اینکه طی اردیبهشت‌ماه جشنواره اکو با حضور کشورهای مختلف در استان زنجان برگزار شد، گفت: میراث فرهنگی استان زنجان در مردادماه هم جشنواره آش را برگزار می‌کند که این جشنواره‌ها بازدیدکنندگان زیادی را به دنبال دارد.

وی تأکید کرد: با تبدیل زنجان از معبر گردشگری به مقصد گردشگری اشغال تخت‌ها از ۳۲ درصد در سال جاری به ۶۳ درصد افزایش داشته است و این خود یک موفقیت را نوید می‌دهد که موقعیت سرمایه‌گذاری و زیرساخت لازم برای توسعه بخش گردشگری در زنجان وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان بابیان اینکه استان زنجان در تولید صنایع‌دستی در سطح کشور جایگاه برتری دارد، گفت: تعداد فروشگاه‌های صنایع‌دستی استان زنجان از ۸۶ فروشگاه به ۴۱۱ فروشگاه صنایع‌دستی رسیده است.

رحمتی افزود: در سال ۸۲ طرح جامع گردشگری در استان زنجان تهیه شد ولی با توجه به اتفاقاتی به مرحله اجرا نرسید.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4624232/استان-زنجان-در-تولید-صنایع-دستی-در-سطح-کشور-جایگاه-برتری-دارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.