خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در کشور ضعیف است
اخبار زنجان/ فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در کشور ضعیف است

اخبار زنجان/ فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در کشور ضعیف است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فرامرز نیک‌سرشت شامگاه چهارشنبه در جلسه استانی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد، با تأکید بر اینکه اهتمام به شناسایی و حذف قوانین مزا حم برای افزایش بهره‌وری در حوزه اقتصادی مهم و ضروری است، افزود: این مهم باید در خصوص منابع جدید درآمد مالیاتی نیز موردتوجه باشد.

وی بابیان اینکه امروز باید اقدامات اساسی در راستای حفظ منابعی که در بخش‌های مختلف در اختیار داریم، صورت گیرد، تصریح کرد: یکی از این موارد که باید موردتوجه باشد، جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه کاغذ است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: با توجه به اینکه در برهه کنونی، امکان احراز برخی از اطلاعات در مجامع رسمی وجود دارد، می‌توان از این ظرفیت برای صرفه‌جویی در منابع کاغذی استفاده لازم را برد.

نیک‌سرشت با یادآوری اینکه اهتمام به تقویت صادرات، یکی از مهم‌ترین رویکردهای برهه کنونی به شمار می‌رود، ادامه داد: در همین راستا ایجاد یک تشکل صادراتی تخصصی با مشارکت اتاق بازرگانی و سایر تشکل‌ها بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی یکی از قابل اعتمادترین بخش‌ها بوده و سهم ارزنده‌ای در ایجاد اشتغال و مهم‌تر از آن در ایجاد درآمد ناخالص ملی دارد، اظهار کرد: برای اینکه بتوان زنجیره تولید را در سالی که به نام رونق تولید نام‌گذاری شده است، تکمیل کنیم باید بخش خصوصی پای‌کار باشد، این در حالی است که بخشنامه‌های غافل‌گیر کننده، از چالش‌های این بخش به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با ابراز تأسف از اینکه در حال حاضر فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در کشور نهادینه نشده و استفاده خوبی توسط عموم از این بیمه به عمل نمی‌آید، خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل ضعفی که در این بخش‌داریم، برخی از بیمه‌ها رو به ورشکستگی می‌روند و این مهم بیانگر آن است که امروز باید بیش از گذشته نسبت به تقویت و ترویج فرهنگ بیمه در کشور اقدام کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4624239/فرهنگ-بیمه-محصولات-کشاورزی-در-کشور-ضعیف-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.