خانه » اخبار » جشن ازدواج دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه باکو برگزار شد
جشن ازدواج دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه باکو برگزار شد

جشن ازدواج دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه باکو برگزار شد

ابهرآنلاین: همايش جشن ازدواج دانشجويان ايراني شاغل به تحصیل در دانشگاههاي جمهوري آذربايجان در شهر باکو برگزار شد.Two Platinum or Silver Rings - Reflected Candles
محمود دودانگه – خبرنگار ابهر آنلاین: همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ازدواج، همايش جشن ازدواج دانشجويان ايراني شاغل به تحصیل در دانشگاههاي جمهوري آذربايجان  با حضور نماينده ولي فقيه در جمهوري آذربايجان، سفير و مسوولان نهادهاي فرهنگي و سياسي و جمع كثيري از دانشجويان ايراني برای اولین بار در خارج از کشور درشهر باكو برگزارشد.

زهير ميرزاجاني ابهری دبير همايش و مسوول انجمن علمي، فرهنگي و ورزشي دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در دانشگاههاي جمهوري آذربايجان  گفت: همه ساله از سوي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور، گردهمايي دانشجويان فعال ايراني خارج از كشور در مشهد مقدس برگزار و بر ضرورت ترويج فرهنگ ازدواج آسان در ميان دانشجويان تاكيد مي شود.
وي افزود: انجمن علمي، فرهنگي و ورزشي دانشجويان ايراني مقيم جمهوري آذربايجان نيز با تاسي از اين سنت حسنه با هماهنگي سفير، نماينده مقام معظم رهبري در جمهوري آذربايجان، رايزن علمي ايران در بلاروس، اكراين و اروپاي شرقي و رايزن فرهنگي سفارت ايران در باكو زمينه برگزاري اين همايش را در سالروز ازدواج آسماني مولاي متقيان حضرت علي (ع) و بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه ريزي و اجرا كرد.
مسوول انجمن علمي، فرهنگي و ورزشي دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در دانشگاههاي جمهوري آذربايجان هدف از برگزاري اين همايش را ترويج فرهنگ ازدواج آسان و كم هزينه در ميان دانشجويان دانست و ابراز اميدواري كرد كه اين اقدام بتواند در ترويج امر مهم ازدواج آسان در ميان دانشجويان موثر واقع شود.
در اين همايش، حجت الاسلام و المسلمين علي اكبر اجاق نژاد نماينده ولي فقيه در جمهوري آذربايجان و محسن پاك آيين سفير ايران در باكو به سخنرانی پرداختند و ضمن تبريك ازدواج دانشجويان ايراني و با اشاره به آموزه هاي دين مبين اسلام، بر ضرورت ايجاد شرايط آسان براي ازدواج جوانان از سوي خانواده ها تاكيد كردند.
اين مراسم با مولودي خواني جوانان هنرمند گروه دختران نرگس و گروه پسران فرج از جمهوري آذربايجان همراه بود.

انتهای پیام/

تاکنون ۱۱ نظر ثبت شده است.

 1. انعکاس خبری اولین جشن ازدواج دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در جمهوری آذربایجان.
  با توجه به اینکه جشن ازدواج دانشجویی در آذربایجان در نوع خود بی نطیر بود و شاید برای اولین بار بود که چنین برنامه ای در خارج کشور برگزار می گردید توجه رسانه های داخل کشور را به خود جلب کرد. خبر برگزاری این جشن در رسانه های زیادی انعکاس پیدا کرد. همچنین این خبر در رسانه های کشور آذربایجان نیز بازتاب خوبی یافت.لینک تعدادی از آنها در زیر آورده شده است.
  http://www.srib.by/index.php?option=com_content&view=article&id=578:1392-07-25-09-08-46&catid=1:latest-news

 2. سلام . برای من جای خوشحالی بود که یکی از همشهری ما دبیر همایش و دبیر انجمن علمی ، فرهنگی و ورزشی دانشجویان ایرانی مقیم جمهوری آذربایجان باشد . دوست دارم بیشتر اخبار این انجمن منعکس شود.
  با تشکر

 3. دوست داریم از ابهر آنلاین که تمام ابهری های مقیم خارج از کشور که فعالیت به سزای انجام می دهند را انعکاس دهد

 4. خبر ازدواج دانشجویی در باکو که الگوی اسلامی ایرانی است که باعث شده در خارج از کشور گسترش یابد .

 5. ثمره خون شهدای اسلام دیده می شود که یکی از اهداف انقلاب اسلامی در خارج از کشور پیاده می گردد.

 6. خبر جشن ازدواج دانشجویی در باکو ، خیلی با حال بود که شنیدم در خارج از کشور هم برگزار شده

 7. خیلی عالی

 8. کاش ما هم در این جشن ازدواج دانشجویی شرکت می کردیم

 9. سلام .از این همایش ها خدا کند که بیشتر برگزار شود

 10. خیلی خبر شگفت آفرینی بود که در خارج از کشور هم جشن ازدواج دانشجویی برگزار شده است.

 11. چه با حال است که ازدواج دانشجویی در خارج از  کشور هم کشیده شده

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.