خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۵۵ درصد مردم استان زنجان اضافه‌وزن دارند
اخبار زنجان/ ۵۵ درصد مردم استان زنجان اضافه‌وزن دارند

اخبار زنجان/ ۵۵ درصد مردم استان زنجان اضافه‌وزن دارند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمدرضا صائینی ظهر دوشنبه در دومین جلسه سلامت و امنیت غذایی در محل استانداری زنجان، بابیان اینکه در سطح کشور ۱۶ میلیون نفر درگیر بیماری فشارخون هستند، افزود: تنها نیمی از این افراد از بیماری خودآگاه هستند.

وی اظهار کرد: متأسفانه در سطح کشور طی ۲۶ سال گذشته بیماری فشارخون سه برابر شده و این آمار اصلاً خوب نیست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بابیان اینکه ۵۵.۷ درصد مردم استان زنجان اضافه‌وزن دارند، گفت: ۴۲ درصد مردم استان زنجان کم تحرک هستند و آمارهای موجود در زمینه اضافه و وزن و کم تحرکی در استان زنجان مطلوب نیست.

صائینی با اشاره به وضعیت مصرف نمک در استان زنجان، گفت: ۷ درصد از مردم استان زنجان نمک زیادی مصرف می‌کنند و این خود عامل بسیار مهمی در بروز بیماری فشارخون است و اگر نمک از سر سفره‌ها برداشته شود ۳۰ درصد از این بیماری کاهش می‌یابد.

وی ابراز کرد: شعار امسال بیماری فشارخون «بدانیم و اقدام کنیم» نام‌گذاری شده است و طرح سنجش بیماری فشارخون از ۲۷ اردیبهشت‌ماه شروع و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بر استفاده از ظرفیت روحانیون در بحث آگاه‌سازی مردم نسبت به بیماری فشارخون تأکید کرد و گفت: روحانیون در سخنرانی‌های خود نسبت به آگاه‌سازی مردم نسبت به بیماری فشار خون اقدام کرده و راهکارهای مؤثر در پیشگیری از بروز این بیماری را به مردم ارائه کنند.

صائینی یادآور شد: متأسفانه فشارخون در بانوان زنجانی بیشتر از مردان است و همچنین بیماری فشارخون در روستاها بیشتر از شهرها است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4621739/۵۵-درصد-مردم-استان-زنجان-اضافه-وزن-دارند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.