خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ وجود ۸۰۷ مزرعه آبزی‌پروری در استان زنجان
اخبار زنجان/ وجود ۸۰۷ مزرعه آبزی‌پروری در استان زنجان

اخبار زنجان/ وجود ۸۰۷ مزرعه آبزی‌پروری در استان زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، منصور حقی راد صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در محل جهاد کشاورزی استان زنجان، از وجود ۸۰۷ مزرعه آبزی‌پروری در استان زنجان خبر داد و افزود: خوشبختانه در استان توسعه مزارع آبزی پروری خوب است.

وی بابیان اینکه ۴ هزار در بخش آبزی‌پروری استان زنجان مشغول هستند، اظهار کرد: سازمان تسهیلات خوبی را برای متقاضیان برای راه‌اندازی مزرعه آبزی‌پروری پرداخت می‌کند.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان بابیان اینکه استان زنجان در تولید ماهیان سرد آبی در کشور رتبه برتر را دارد، گفت: کپور معمولی، سر گنده، نقره‌ای و علفخوار و ماهیان خاویاری، میگوی آب‌شور و آب شیرین، شاه‌میگو، ماهیان سرد آبی شامل قزل‌آلا و آزاد دریای خزر انواع ماهیان تولیدی استان زنجان است.

حقی راد تأکید کرد: در استان زنجان بیشترین تولید آبزی به ترتیب برای شهرستان‌های ماه‌نشان، زنجان و ایجرود است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان بابیان اینکه شیلات استان زنجان به بحث اجرای مکانیزه تولید آبزی بسیار تأکید دارد، ابراز کرد: این مرکز برای توسعه آبزی‌پروری در استان برنامه‌های مهمی را در دستور کاری خود دارد و بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات آبزی‌پروری مکانیزه است.

حقی راد از فعالیت بیش از ۱۳ مزرعه تولید و تکثیر بچه ماهی در استان زنجان خبر داد و افزود: استان زنجان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینهٔ پرورش ماهی در قفس برخوردار است.

وی تصریح کرد: نیمی از تولیدات آبزی استان زنجان به ۱۵ استان کشور ارسال می‌شود و ارتقای بهره‌وری آب از مزایای مهم پرورش ماهی در قفس است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4618314/وجود-۸۰۷-مزرعه-آبزی-پروری-در-استان-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.