خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بهره‌برداری از طرح ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان
اخبار زنجان/ بهره‌برداری از طرح ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان

اخبار زنجان/ بهره‌برداری از طرح ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از شرکت آبفای استان زنجان، علیرضا جزءقاسمی اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح جمعیت تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان از ۱۲۵ هزار نفر فعلی به ۱۹۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: در افق طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان و با احداث فاز دوم این تصفیه‌خانه، جمعیت تحت پوشش آن به ۴۱۰ هزار نفر در سال ۱۴۰۰ خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان گفت: ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته و احداث فاز دوم این پروژه نیز ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جزءقاسمی افزود: ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان با اجرای طرح‌های توسعه‌ای از ۲۷ هزار مترمکعب به ۷۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای پوشش کامل خدمات فاضلاب در شهر زنجان باید ۶۳۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب احداث شود که تاکنون ۳۳۰ کیلومتر از این میزان اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد: این طرح با هدف جلوگیری از آلودگی منابع زیرزمینی ناشی از دفع فاضلاب به صورت چاه جذبی و مشکلات زیست‌محیطی ناشی از هدایت فاضلاب در مسیرهای اصلی و فرعی عمومی شهر زنجان اجرا می‌شود.

جز قاسمی خاطرنشان کرد: تاکنون برای توسعه شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهر زنجان ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و ۵۰ درصد از شهر زنجان تحت پوشش خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4618199/بهره-برداری-از-طرح-ارتقای-فاز-اول-تصفیه-خانه-فاضلاب-شهر-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.