خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ افزایش مستمری بگیران به معنای سیر صعودی فقر نیست
اخبار زنجان/ افزایش مستمری بگیران به معنای سیر صعودی فقر نیست

اخبار زنجان/ افزایش مستمری بگیران به معنای سیر صعودی فقر نیست

محمد محمدی قیداری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: یکی از اقدامات خوب دولت درابتدای سال گذشته افزایش 3.4 دهم برابری مستمری مددجویان نهادهای حمایت بود که این موضوع در برنامه ششم توسعه نیز به تصویب رسیده است.
وی اظهار داشت: بر این مبنا طی سال گذشته افزایش مستمری بگیران این نهاد رخ داد که این مساله به معنای روند صعودی فقر در استان نیست که تعدادی از معلولان متوسط تا خفیف حتی زنان بدسرپرست خانوار را شامل می شود.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس وضعیت بهتری را بر گروه های هدف تحت پوشش حاکم کرده بود و حتی شمار مراجعه کنندگان رابیش از گذشته کاهش یافتت.
وی یادآور شد: با توجه به نرخ تورم اثرات این اقدامات کمرنگ شد و می توان گفت باید کمکهای بیشتری برای گروههای تحت پوشش انجام شود.
محمدی اضافه کرد: به این نکته باید توجه داشت که سه تا چهار درصد هر جمعیتی را معلولان تشکیل می دهند که بر این مبنا حدود 2 درصد معلولان استان در سامانه اطلاعاتی اداره کل ثبت شده اند.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: اثرات تورمی در برخی موارد موجب افزایش مراجعات شده اما به ان حدی که نتوان پاسخگوی نیازهای انان بود.
وی اضافه کرد: بهزیستی در 2 رویکرد خاص و عام به گروههای تحت پوشش خود خدمات رسانی می کند که این اداره کل در رویکرد تخصصی مشکلی ندارد، اما در بحث های حمایتی از قبیل ایجاد اشتغال برای گروههای هدف انجام گرفت.
محمدی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف بهزیستی بحث توانمندسازی گروههای هدف به ویژه معلولان است که از ابتدای ورود یک معلول یک برنامه درمانی نوشته می شود و در این میان مشارکت خیرین در پیشبرد برنامه ها وفعالیت ها بسیار اثر گذار است.
به گزارش «ابهرآنلاین»، هم اکنون 165 هزار و 290 مددجو تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.
9646/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.