خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نقاط ضعف و قوت پرداخت زکات آسیب‌شناسی شود
اخبار زنجان/ نقاط ضعف و قوت پرداخت زکات آسیب‌شناسی شود

اخبار زنجان/ نقاط ضعف و قوت پرداخت زکات آسیب‌شناسی شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی شامگاه سه شنبه در جلسه هماهنگی زکات فطره گفت: خوشبختانه مردم استان زنجان در بحث پرداخت زکات فطره بسیار پیش‌قدم هستند.

وی به توزیع زکات فطره جمع‌آوری‌شده طی روز عید فطر اشاره کرد و ادامه داد: زکات فطره مردم باید در همان روز عید فطر و قبل از اقامه نماز عید فطر به دست افراد نیازمند برسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان افزود: جمع‌آوری زکات فطره که طی چهار سال گذشته با کمک مساجد و بانک‌ها در استان زنجان انجام و به مردم نیازمند تحویل داده شد اقدام بسیار خوبی بوده است.

خاتمی بابیان اینکه استان زنجان ظرفیت‌های زیادی برای پرداخت زکات از سوی مردم در شهرها و روستاها دارد، تأکید کرد: فرهنگ‌سازی و ایجاد گفتمان در زمینه زکات ضروری است.

وی بابیان اینکه باید زکات فطره جمع‌آوری‌شده برای نیازمندان هزینه شود و نباید صرف کارهای عمرانی شود، گفت: آسیب شناسی نقاط ضعف و قوت پرداخت و هزینه زکات فطره مدنظر قرار گیرد و همکاری و هماهنگی لازم برای توزیع زکات فطره به جد موردتوجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان تصریح کرد: طی سال‌های گذشته هماهنگی خوبی در بحث توزیع زکات فطره بین نیازمندان در استان به وجود آمد.

خاتمی بر تقویت و تبیین فرهنگ پرداخت زکات تأکید کرد و افزود: باید برای تحقق این امر مهم از ظرفیت مبلغین استفاده شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4617203/نقاط-ضعف-و-قوت-پرداخت-زکات-آسیب-شناسی-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.