خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مناقصه پروژه سبزه‌میدان مجدد برگزار می‌شود
اخبار زنجان/ مناقصه پروژه سبزه‌میدان مجدد برگزار می‌شود

اخبار زنجان/ مناقصه پروژه سبزه‌میدان مجدد برگزار می‌شود

مهرداد سلطانی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با بیان اینکه مناقصه‌ای توسط شهرداری برای انتخاب پیمانکار پروژه سبزه‌میدان اتفاق افتاد، افزود: این مناقصه یک بار در مرحله اول و قبل از سال جاری انجام شد که به حدنصاب نرسید و در مرحله دوم شرکت‌هایی در این مناقصه حضور پیدا کردند که درنهایت حدود چند روز قبل شهرداری اقدام به بازگشایی پاکت‌ها کرد.

وی اظهار کرد: همان روز مراجع نظارتی، ایراداتی را به این موضوع وارد کردند و بعدازاین ایرادات وارده، موضوع مناقصه متوقف شد. درنهایت جلسه‌ای در استانداری شکل گرفت تا این ایرادها بررسی شود که نتیجه این جلسه این بود که یک بار دیگر هم شهرداری و هم مراجع نظارتی موضوع را بررسی کنند، منتهی طبق آخرین خبری که به‌دست ما رسیده، حدود چند روز قبل مراجع نظارتی نظر خود را ابلاغ و اعلام کرده‌اند که مناقصه باید تجدید شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با یادآوری اینکه علت تجدید این مناقصه به دلیل رعایت نکردن برخی ترتیبات و برخی شرایط مناقصه از سوی مراجع نظارتی اعلام‌شده است، تصریح کرد: به‌طور طبیعی وقتی مناقصه تجدید شود، روند به تأخیر می‌افتد ولی پیشنهاد ما این است که شهرداری زنجان خیلی سریع و با رفع ایرادات وارد این موضوع شده و مناقصه را یک بار دیگر انجام دهد تا فرصت کم‌تری ازدست‌رفته و بلافاصله کار وارد مرحله اجرایی شود.

سلطانی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه دلیل طولانی شدن روند برخی پروژه‌ها در سطح استان زنجان چیست، اظهار کرد: این موضوع دلایل مختلفی داشته و عمده‌ترین دلیل آن نیز این است که ما باید کار را بر مبنای برنامه‌وبودجه انجام دهیم، یعنی باید بدانیم که یک کار در چه مدت‌زمانی و با چه میزان مبلغی انجام‌شده و آیا این مبلغ در اختیار ما قرار دارد یا نه.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین وظیفه سیستم مدیریتی این است که همه این موارد را چک کند. متأسفانه عوامل مختلفی برای توسعه دست‌به‌دست هم داده و مدیران، برنامه‌ریزان و دستگاه‌های اجرایی را به سمتی سوق می‌دهند که بدون اطمینان از این چند عامل، پروژه آغاز شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پروژه‌ها گاهی بدون اینکه بودجه کافی برای‌شان در نظر گرفته شود، آغازشده و درنهایت مطابق آن برنامه‌ها پیش نرفته و بودجه برابر آن چیزی که تصور می‌رفت تخصیص پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: بعدازاینکه پروژه متوقف و یا سرعت آن کند شد، درواقع در داخل پروژه هزینه زایی به وجود می‌آید و این بدان معنی است که مدام از دل پروژه هزینه‌های جدیدی ایجادشده و با به‌روز شدن قیمت‌ها، هزینه‌های قبلی مستهلک و مجبور به تکرار برخی اقدامات می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4617254/مناقصه-پروژه-سبزه-میدان-مجدد-برگزار-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.