خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فرهنگ‌سازی موضوعی اساسی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است
اخبار زنجان/ فرهنگ‌سازی موضوعی اساسی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است

اخبار زنجان/ فرهنگ‌سازی موضوعی اساسی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دادگستری زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جشن گل‌ریزان شهرستان خرمدره، افزود: یکی از چالش‌های جدی در کشور مواجهه با جمعیت کیفری زندان‌ها است و این تعداد زندانی برازنده کشور اسلامی نیست که باید در این خصوص چاره‌اندیشی شده و موضوع را آسیب‌شناسی کرد.

وی بابیان اینکه یکی از موضوعات اساسی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، فرهنگ‌سازی و تغییر قانون است اظهار کرد: برای تحقق این امر نیاز به اقدامات فرهنگی و همچنین ایجاد و تدوین قانون جدید داریم.

رئیس شورای قضائی استان زنجان کمرنگ شدن روحیه گذشت، ایثار و مشکلات اقتصادی را از دیگر عوامل در افزایش جمعیت کیفری زندان‌ها برشمرد و افزود: بروز و ظهور مشکلات اقتصادی و نارسایی‌هایی که در برخی حوزه‌های مدیریتی در کشو وجود دارد تشکیل پرونده در دستگاه قضائی است.

صادقی نیارکی با تأکید بر اینکه انتظام بخشی به جامعه، رعایت حدود و مقررات جامعه، نظم عمومی و احترام به قوانین و همنوعان یکی از اصول مسلم ما است، افزود: ما در انجام وظایفمان و اجرای قانون مصمم و جدی هستیم.

وی تأکید کرد: جشن گل‌ریزان برای کمک به هنجارشکنان و کسانی که در حق دیگران ظلم می‌کنند نیست، بلکه برای مجرمین جرایم مالی و غیر عمدی است که با کمک‌های شما مردم شریف شهرستان خرمدره از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده‌هایشان بازخواهند گشت.

گفتنی است در حال حاضر ۲۳ نفر محکوم جرایم مالی و غیر عمد شهرستان خرمدره در زندان هستند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4617251/فرهنگ-سازی-موضوعی-اساسی-برای-کاهش-جمعیت-کیفری-زندان-ها-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.