خانه » اخبار » هر کیلو گندم در سال 93، 1050 تومان خریداری میشود
هر کیلو گندم در سال 93، 1050 تومان خریداری میشود

هر کیلو گندم در سال 93، 1050 تومان خریداری میشود

ابهرآنلاین: مدیرعامل شرکت غله استان زنجان گفت: قیمت خرید گندم در سال آینده 1050 تومان اعلام شده که نسبت به قیمت امسال (۸۱۴ تومان) بیش از 30 درصد افزایش دارد. لازم به توضیح است که قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی به ازا هر کیلو گندم معمولی 1110 تومان بود.

“رسول منصوری” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهارکرد: با افزایش نرخ خرید تضمینی گندم رغبت کشاورزان به کاشت گندم در استان وجود دارد.25968t.jpg

وی تصریح‌کرد: بیش از 80 درصد گندم خریداری شده کشور در سال‌جاری توسط 10 استان انجام گرفته و استان زنجان با خرید فعلی بیش از 169 هزار تن گندم به لحاظ کیفی جزو 10 استانی است که بیشترین مقدار گندم را خریداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه مقدار گندم خریداری شده نسبت به سال گذشته رشد بیش از 15 برابری داشته است، گفت: این مقدار در مقایسه با سایر مناطق کشور به  لحاظ  دیم بودن و مقدار اراضی  زیر کشت گندم در استان، ایده‌آل است.

منصوری با بیان اینکه بیشتر استان‌های کشور به لحاظ جغرافیایی و غیره نمی‌توانند گندم مورد نیاز خود را تولید کنند، از برنامه کلی تأمین گندم کشور توسط استان‌های برخوردار خبر داد و گفت: در این راستا گندم مازاد زنجان به استان‌های همجوار همچون قزوین، گیلان، مازندران و قم در حال ترانزیت است.

این مقام مسئول به پرداخت 100 درصدی مطالبات کشاورزان اشاره کرد و گفت: تا کنون 137 میلیارد تومان از بهای گندم کشاورزان به همراه مابه التفاوت قیمت گندم واریز شده و در روزهای باقیمانده  وجوه گندم تحویلی به روز پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان به خرید  بیش از 70 هزار تن گندم توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت؛ از این مقدار 44 هزار تن توسط شرکت مینوی خرمدره، 10 هزار تن توسط کارخانجات آرد سازی و 15 هزار تن گندم بذری خریداری شده، فلذا کل گندم خریداری شده استان نزدیک به آمار پیش‌بینی شده سازمان جهاد کشاورزی در خصوص تولید گندم سال‌جاری است.

انتهاي پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.