خانه » اخبار » 20 هزار دانش آموز زنجانی در مدارس خاص تحصیل می کنند
20 هزار دانش آموز زنجانی در مدارس خاص تحصیل می کنند

20 هزار دانش آموز زنجانی در مدارس خاص تحصیل می کنند

ابهرآنلاین: مدیرکل سازمان آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در استان زنجان 20 هزار و 763 نفر دانش آموز در مدارس خاص تحصیل می کنند.

امیر نظری در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود:  در سال تحصیلی 84-85 ، 723 نفر دانش آموز زنجانی و در سال تحصیلی 88 و 89،  هزار و 231 نفر دانش آموز در مدارس تیزهوشان تحصیل می کردند که در سال جاری 3 هزار و 147 نفر دانش آموز در مدارس تیزهوشان استان  تحصیل می کنند.امیر نظری مدیرکل سازمان آموزش و پرورش استان زنجان

وی اظهار داشت: تعداد این دانش آموزان در سال جاری نسبت به سال تحصیلی 84 و85 رشد سه برابری دارد.

مدیرکل سازمان آموزش و پرورش استان زنجان تعداد دانش آموزانی را که در مدارس شاهد استان تحصیل می کنند در سال 84 و 85 را دو هزار نفر دانش آموز اعلام کرد و گفت: در سال 88 و 89 به 4 هزار و 246 نفر دانش آموز رسید و امسال به 17 هزار و 427 نفر دانش آموز رسیده که نسبت به سال تحصیلی 84 رشد دو برابری دارد.

نظری در ادامه به مدارس قرآنی اشاره کرد و گفت: 5 هزار و 763 نفر دانش آموز در مدارس قرآنی استان تحصیل می کنند.

وی تاکید کرد: در استان زنجان 4 مدرسه تیزهوشان، دختران ناحیه یک و دو زنجان و ابهر بود که در حال حاضر سه ناحیه به آن اضافه شده و 5 مدرسه تیزهوشان در استان وجود دارد.

مدیر کل سازمان آموزش و پرورش استان زنجان افزود: توسعه مدارس خاص در دستور کار جدی این سازمان در سال های گذشته بود در این راستا توسعه مدارس خاص باز هم در دستور کار است.

نظری افزود: برای توسعه مدارس خاص امسال سازمان نگاه ویژه دارد و در خدابنده و خرمدره هم مدارس تیزهوشان راه اندازی خواهد شد و تعداد مدارس تیزهوشان در استان به 18 باب خواهد رسید.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.