رکورد کشوری تولید گوجه‎فرنگی در ابهر شکسته شد

ابهرآنلاین: مدیر جهادکشاورزی شهرستان ابهر گفت: همزمان با برداشت محصول گوجه‎فرنگی در مزارع شهرستان ابهر رکورد کشوری تولید محصول گوجه‎فرنگی در شهرستان ابهر شکسته شد.

مطالب خواندنی:

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی جهادکشاورزی استان، “علی محمدی”، با بیان این مطلب، اظهارکرد: امسال بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان به کشت محصول گوجه‎فرنگی اختصاص داده شده و پیش‌بینی می‌شود از این سطح بیش از ۵۰ هزار تن گوجه‎فرنگی برداشت و مبلغی در حدود ۳۰۰ میلیارد ریال درآمد عاید کشاورزان شود. گوجه فرنگی

وی ضمن بیان این که میانگین عملکرد شهرستان در امر تولید این محصول ۵۵ تن در هکتار است، افزود: در سال‌جاری در یک مزرعه ۲۰ هکتاری در شهرستان، تولید گوجه‎فرنگی بیش از ۲۴۰ تن در هکتار برآورد شد که این میزان بسیار بالاتر از رکورد کشوری است.

این مسئول خاطرنشان‌کرد: این رکوردزنی حاصل توجه کشاورز به نکات فنی، به کارگیری دانش در مزرعه رعایت اصول به‌زراعی، تغذیه مناسب و استفاده از سیستم آبیاری نواری تیپ است.

وی همچنین این مزرعه را یک مزرعه یکدست و شاداب و بدون علف هرز توصیف کرد و محصول تولیدی در آن را عاری از هرگونه آفت و بیماری دانسته و کیفیت، شکل ظاهری و اندازه محصول را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. محمد منشادی می گوید

  با سلام و احترام
  در صورت امکان پیرامون خبر ۱۳۹۲/۰۶/۳۰ مبنی بر رکورد ۲۴۰ تن در هکتار برداشت گوجه فرنگی در ابهر اطلاعات کامل تری می خواستم. یا اطلاعاتی از صاحب مزرعه جهت گرفتن اطلاعات فنی. من یکی از کشاورزان شهرستان نیشابور هستم.

  با سپاس

 2. توکلی می گوید

  با سلام لطفا شماره تماس یا اطلاعاتی از کشاورزی که توانسته در هر هکتار ۲۴۰تن برداشت کند ارسال بفرمائید، بنده امسال  صرف هزینه زیاد  فقط ۵تن در هکتار برداشت کردم و متضرر شدم، اگر ما هم از بعضی اطلاعات ایشان بهره مند شویم هم ایشان زکات علم شان را داده اند هم ما و مردم منتفع میشوند، هم حتما در استفاده از منابع کشور صرفه جویی خواهد شد.بسیار متشکرم ۰۹۳۰۰۶۱۱۲۳۵

  1. سامان می گوید

   سلام
   من یک کشاورز هستم در خصوص برداشت ۲۴۰تن در هکتار گوجه فرنگی ابهر اطلاعات بیشتری میخام ممنون هستم

 3. سالاری می گوید

  سلام
  من یک کشاورز از فارس شهرستان اقلید هستم در خصوص برداشت ۲۴۰تن در هکتار گوجه فرنگی ابهر اطلاعات بیشتری میخام ممنون هستم

 4. بیت الاه می گوید

  گوجه فرنگی ما درهکتار۱۳۰تن داشتیم این کجاش رکورد زنی است

  1. فردین می گوید

   سلام لطفاً در صورت امکان شماره تماس کشاورز ابهری که توانسته رکورد گوجه‌فرنگی را در هکتار بزنه را بفرستید ممنون

 5. سامان می گوید

  سلام
  من اطلاعاتی از کشاورزی که ۲۴۰تن گوجه برداشت کرده رو میخوام ممنون میشم اگه کمک کنید
  ۰۹۱۸۰۶۰۱۵۹۶

 6. سامان می گوید

  سلام شما اطلاعتی از کشاورزی که ۲۴۰تن گوجه برداشت کرده رو به دست نیاوردید اگه دارید به ما هم کمک کنید ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.