در قالب طرح محسنین 187 حامی در ابهر جذب شدند

ابهرآنلاین: مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر از جذب 187 حامی در ابهر با اجرای طرح محسنین خبر داد.

محسن داودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: کمیته امداد شهرستان ابهر به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان اقدام به اجرای طرح محسنین می‌کند.کیمته امداد2

وی با اشاره به اینکه طرح محسنین در راستای کمک به خانواده‌های نیازمندی که دارای مشکلات عدیده‌ای هستند اجرایی می‌شود، اذعان داشت: حامیان می‌توانند به منظور حل گوشه‌ای از مشکلات این خانواده‌ها اقدام به قبول کفالت یک یا چند فرزند کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر در ادامه با اشاره به جذب 187 حامی در قالب طرح محسنین طی پنج ماهه نخست امسال اذعان داشت: این حامیان حمایت 294 فرزند از خانواده‌های نیازمند زیر پوشش کمیته امداد ابهر را تقبل کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ کمک شده از سوی حامیان طی پنج ماهه نخست امسال و در قالب طرح محسنین 287 میلیون ریال است.

داودی در ادامه به اقدامات حمایتی کمیته امداد ابهر نیز اشاره داشت و گفت: ارائه خدمات بهداشتی از جمله اقدامات این نهاد در حمایت از خانواده‌های نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تامین و ارتقای سطح بهداشت عمومی از طریق اجرای برنامه‌های بهداشتی عملی و ممکن می‌شود، اضافه کرد: رعایت بهداشت محیط و رعایت بهداشت کار از جمله مباحثی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر همچنین رعایت بهداشت در بحث تغذیه و تنظیم خانواده و همچنین مراقبت‌های بهداشتی اولیه کودکان توسط مادران را نیز از دیگر مباحث مورد نیاز برای افزایش ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه هدف عنوان کرد و افزود: یکی از اقدامات این نهاد در بخش بهداشت و سلامت مددجویان اعطای کمک هزینه‌های تغذیه به کودکان زیر شش سال است.

وی با بیان اینکه طی پنج ماهه نخست امسال 171 کودک ابهری از کمک هزینه‌های تغذیه کمیته امداد ابهر بهره‌مند شدند، تصریح کرد: مجموع مبلغ هزینه شده در این زمینه 222 میلیون و 300 هزار ریال و به ازای هر کودک 260 هزار ریال در ماه است.

داودی تاکید کرد: هدف از پرداخت این کمک هزینه‌های ارتقای سطح سلامتی کودکان و کمک به رشد مناسب و به موقع آنها است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید