خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جاده ابریشم پلی برای اتصال فرهنگ‌ کشورهای همسایه است
اخبار زنجان/ جاده ابریشم پلی برای اتصال فرهنگ‌ کشورهای همسایه است

اخبار زنجان/ جاده ابریشم پلی برای اتصال فرهنگ‌ کشورهای همسایه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، کانن نظروف شامگاه پنجشنبه در آئین پنجمین جشنواره بین‌المللی غذای اکو جاده ابریشم در زنجان، بابیان اینکه گردشگری نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی بسیاری از کشورها از هزاره جدید داشته است، افزود: در ۶ دهه گذشته، گردشگری، گسترش و تنوع زیستی را در سراسر جهان تجربه کرده است.

وی اظهار کرد: به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه، تنوع فعالیت‌های گردشگری، در دسترس بودن خدمات کیفی و آشنایی با منطقه، یک نیاز ضروری است.

معاون دبیر کل سازمان اکو بابیان اینکه حوزه اکو دارای پتانسیل قابل‌توجهی است و این حوزه ازنظر میراث تاریخی و فرهنگی یکی از ثروتمندترین مناطق جهان است، گفت: حوزه اکو بین ۲ بازار مهم گردشگری و جهانی اروپا و چین قرار دارد.

نظروف افزود: حوزه اکو بین دو بازار مهم گردشگری و جهانی اروپا و چین قرار دارد و گردشگری نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی بسیاری از کشورها از هزاره جدید داشته است؛ به طوری که در ۶ دهه گذشته، گردشگری، گسترش و تنوع زیستی را در سراسر جهان تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه جاده ابریشم به‌عنوان پلی برای اتصال فرهنگ‌های کشورهای همسایه نقش بسزایی در برقراری صلح، دوستی، همکاری و درک متقابل در میان کشورهای عضو دارد، ادامه داد: در این میان چهار دوره جشنواره غذای بین‌المللی اکو، جاده ابریشم در زنجان از سال ۲۰۱۵ تاکنون برگزارشده که افزایش قابل‌توجهی در مشارکت کشورهای عضو اکو و اعضای جاده ابریشم داشته است.

نظروف با بیان اینکه بیش از ۶۰ میلیون گردشگر بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ به منطقه اکو سفرکرده‌اند که ۴.۵ درصد از کل آمار گردشگری در جهان را تشکیل می‌دهد، گفت: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه، تنوع فعالیت‌های گردشگری، در دسترس بودن خدمات کیفی و آشنایی با منطقه، یک نیاز ضروری محسوب می‌شود.

معاون دبیر کل سازمان اکو بابیان اینکه بر اساس برآوردهای شورای جهانی سفر و گردشگری در منطقه اکو بیش از سه میلیون نفر به‌طور مستقیم و ۶.۲ میلیون نفر غیرمستقیم در سال ۲۰۱۷ در اقتصاد گردشگری مشغول به فعالیت بودند، ابراز کرد: درآمد گردشگری حاصل‌شده در سال ۲۰۱۷ حدود به ۴۲.۷ میلیارد دلار رسید.

نظروف افزود: دبیرخانه اکو موظف به ترویج صنعت گردشگری در منطقه، از طریق توسعه استراتژی‌ها و سیاست‌های مناسب است و به راین امر اعتقادداریم که برگزاری هرساله این رویداد در شهر زنجان می‌تواند به توسعه بیشتر گردشگری در ایران و منطقه اکو کمک کند.

وی ادامه داد: دبیرخانه اکو پیش‌نویس پروژه‌های جدید در بخش گردشگری تهیه‌کرده که ۲ مورد آن، با عنوان استراتژی منطقه‌ای اکو برای گردشگری پایدار و برنامه اقدام برای توریسم پایدار و شبکه اپراتورهای تور در منطقه اکو تهیه‌شده و معتقدیم که تمام کشورهای عضو سازمان اکو در این پروژه‌ها برای ترویج گردشگری در منطقه همکاری خواهند کرد.

نظروف گفت: ۱۰ کشور عضو سازمان اکو به خاطر زیبایی‌های طبیعی خود و نیز تنوع میراث تاریخی و فرهنگی معروف هستند.

معاون دبیر کل سازمان اکو افزود: سازماندهی جشنواره سالانه غذای جاده ابریشم در زنجان نشانه‌ای از اراده برای ایستادن در کنار جوامع محلی به جهت ارتقا قابلیت‌های خود و معرفی آنها به جامعه محلی و بین‌المللی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4594805/جاده-ابریشم-پلی-برای-اتصال-فرهنگ-کشورهای-همسایه-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.