خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جشنواره غذای اکو رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است
اخبار زنجان/ جشنواره غذای اکو رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است

اخبار زنجان/ جشنواره غذای اکو رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی شامگاه پنجشنبه در پنجمین جشنواره غذای اکو در محل سالن همایش‌های «ابهرآنلاین»انه زنجان، با بیان اینکه جشنواره غذای اکو- جاده ابریشم انسان‌هایی را از کشورها، تاریخ و فرهنگ و تجربیات مختلف دور هم گرد آورده است، افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی بهانه‌ای برای در کنار هم بودن است.

وی بابیان اینکه این جشنواره باعث انتقال تجربیات و فرهنگ‌ها می‌شود، ادامه داد: کنار هم بودن فرصتی است تا تاریخ و تجربیات خود را مرور کنیم و جشنواره غذای اکو به عنوان رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

استاندار زنجان به شاخصه‌های مختلف استان زنجان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: شجاعت، ایثار و خیرخواهی از شاخص‌های مهم استان زنجان است و در حوزه گردشگری استان زنجان به‌عنوان قطب تاریخی و گردشگری در کشور مطرح است.

حقیقی تأکید کرد: استان زنجان در صنایع غذایی صاحب جایگاه والایی در کشور است و قریب ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری صنعتی این استان توسط کشورهای خارجی در ایران صورت گرفته که این نشان از امنیت سرمایه‌گذاری در استان است.

وی با بیان اینکه وجود سومین گنبد بزرگ و تاریخی جهان و شگفت‌انگیزترین غار آهکی خاورمیانه و مردان نمکی در استان زنجان از بناهای تاریخی استان است، گفت: استان زنجان مرکز توزیع مسافر در در شمال غرب کشور است.

وی بابیان اینکه بی‌نظیرترین مومیایی‌های جهان به نام مردان نمکی در زنجان وجود دارد، ابراز کرد: وجود چنین جاذبه‌هایی برای توسعه استان بسیار مؤثر است و خوشبختانه در سال گردشگران داخلی و خارجی زیادی برای دیدن این موزه به استان زنجان سفر می‌کنند.

حقیقی یاد آور شد: برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها نشان‌دهنده این است که در کنار هم بودن، یاری و نزدیکی ملت‌ها بر دشمنی و عداوت برتری دارد و دشمنی چیزی جز خسران برای دنیا ندارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4594813/جشنواره-غذای-اکو-رویداد-مهم-اقتصادی-فرهنگی-و-اجتماعی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.