خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۴۱ طرح بهداشتی در زنجان افتتاح می شود
اخبار زنجان/ ۴۱ طرح بهداشتی در زنجان افتتاح می شود

اخبار زنجان/ ۴۱ طرح بهداشتی در زنجان افتتاح می شود

به گزارش «ابهرآنلاین»، دکتر پرویز قزلباش روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: رویکرد سازمان جهانی بهداشت توجه به بیمارهای غیرواگیردار است و در این میان انسان سالم محور توسعه پایدار بوده چرا که توسعه بخش های مختلف را فراهم می کند.
وی اظهار داشت: به دلیل تقارن روز جهانی سلامت با تعطیلات نوروزی طبق تصمیمات و سیاستگذاری های کلان انجام گرفته این مهم از هفته از اول تا هفتم اردیبهشت هر سال برگزار می شود.
این مسئول ادامه داد: هفته سلامت بهانه ای برای توجه مردم به موضوع و افزایش و آگاهی های عمومی در ارتباط با مقوله مهم بهداشت و درمان است که در این میان اطلاع رسانی رسانه های گروهی نیز اهمیت زیادی دارد.
وی اضافه کرد: امسال شعار هفته سلامت مراقبت های اولیه بهداشتی راهی بسوی پویش همگانی نامگذاری شده که این مهم باید در همه ابعاد باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی زنجان ادامه داد: قبل از پیروی از انقلاب کارهای انجام گرفته در حوزه بهداشت و درمان در سطح ابتدایی بود اما پس از آن، بحث عدالت در سلامت بطور جدی مورد توجه قرار گرفت.
وی اضافه کرد: مردمی بودن، دسترسی آسان به امکانات خدمات بهداشتی ازفرصت های مهم حوزه سلامت عنوان است این د رحالی است در دهه اول انقلاب اولین خانه های بهداشت شکل گرفت و به تدریج در دهه های بعدی حضور بهورز ها به عنوان عامل بسیار موثر و کاربردی و عملیاتی در دورترین نقاط انجام شد.
این مسئول ادامه داد: عدالت در حیطه سلامت در سطح دنیا موضوعی است که همه دولت ها موظفند به این سمت حرکت کنند و این سیاست باید متناسب با توان و موقعیت اقتصادی کشور ها مد نظر قرار بگیرد.
وی خاطر نشان کرد: این مقوله مهم پس از انقلاب در کشورمان نقش پررنگ تری داشت بطوری که هر فرد بر اساس خدماتی که تعریف شده می تواند به خدمات عادلانه دسترسی پیدا کند و تبعیض در این زمینه به حداقل رسیده است.
9646/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.