خانه » اخبار » در هفتمین جشنواره موسیقی جوان، امیر احدی از ابهر عنوان دوم تکنوازی تار را از آن خود کرد
در هفتمین جشنواره موسیقی جوان، امیر احدی از ابهر عنوان دوم تکنوازی تار را از آن خود کرد

در هفتمین جشنواره موسیقی جوان، امیر احدی از ابهر عنوان دوم تکنوازی تار را از آن خود کرد

ابهرآنلاین: هفتمین جشنواره موسیقی جوان، ۲۷ شهریور ماه در تالار وحدت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در این مسابقات امیر احدی از ابهر عنوان دوم تکنوازی تار در گروه سنی «ب» (16 تا 21 سال) را کسب کرد.13920203162714156424173

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیین اختتامیه هفتمین جشنواره موسیقی جوان چهارشنبه 27 شهریور در تالار وحدت برگزار شد و و برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی شدند.

جوایز برگزیدگان این جشنواره توسط معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی مرادخانی، سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد؛ علیرضا پاشایی و اعضای شورای سیاستگذاری و هیأت داوران جشنواره متشکل از: مجید کیانی، رامبد صدیف، حسین علیزاده، شهرام ناظری، داریوش طلایی و هومان اسعدی (دبیر جشنواره) به نفرات برتر اهداء شد.

رتبه های نخست هر بخش این جشنواره تندیس جشنواره و 2 میلیون تومان وجه نقد دریافت کردند. همچنین به رتبه های دوم و سوم این دوره هم به ترتیب 5/1 و 1 میلیون تومان اعطاء شد.

13920203162714156424173

برگزیدگان هفتمین جشنواره موسیقی جوان به تفکیک رشته ها به شرح زیر است؛

برگزیدگان بخش تکنوازی «قانون»، گروه سنی «الف»:
نفر اول، سیدپارسا میراسدی از تهران
نفر دوم، ستایش حامدی از تهران
نفر سوم، آیناز رازی از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «قانون» گروه سنی «ب»:
هیأت داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه نخست نداستند.
نفر دوم، گلناز ادیب از تهران
نفر سوم، یاسمن بیاتی از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «قانون» گروه سنی «ج»:
نفر اول، آفرین سادات نظری جو از تهران
هیأت داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه دوم و سوم ندانستند.

برگزیدگان بخش تکنوازی «عود» گروه سنی «الف»:
هیأت داوران در این بخش کسی را حائز کسب رتبه ندانستند.

برگزیدگان بخش تکنوازی «عود» گروه سنی «ب»:
نفر اول، یاسمین شاه حسینی از تهران
نفر دوم، آریا لطیف پور از تهران
نفر سوم، بهادر قدیمی از کرج

برگزیدگان بخش تکنوازی «عود» گروه سنی «ج»:
هیأت داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه نخست نداستند.
نفر دوم، شهریار جعفری از سمنان
نفر سوم، ایمان عینی از رشت

برگزیدگان بخش تکنوازی «کمانچه» گروه سنی «الف»:
نفر اول، کیهان فتحی از شهریار
نفر دوم، میانا عالمی از ساری
نفر سوم، سارا کنگرلو از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «کمانچه» گروه سنی «ب»:
نفر اول، سهیل فدایی از سمنان
نفر دوم، سیدابراهیم علی حسینی از کاشان
نفر سوم، به طور مشترک سارا حسینی و بنیامین ناصری از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «کمانچه» گروه سنی «ج»:
نفر اول به طور مشترک المیرا مردانه و چکاد فشارکی از تهران
نفر دوم، سید مهبد نبوی از آمل
نفر سوم، به طور مشترک سیداحسان حسینی و مهرزاد اعظمی کیا از اصفهان

برگزیدگان بخش تکنوازی «نی» گروه سنی «الف»:
نفر اول، رضوان پوراسماعیلیان از کرمان
نفر دوم، لاله عباسی از ساری
هیأت داوران هیچ یکی از شرکت کنندگان این بخش را شایسته کسب رتبه سوم ندانستند.

برگزیدگان بخش تکنوازی «نی» گروه سنی «ب»:
نفر اول، مهران قاسمی از فلاورجان
نفر دوم، حسام رایگان از قزوین
نفر سوم، سیاوش محمدی از کرج

برگزیدگان بخش تکنوازی «نی» گروه سنی «ج»:
نفر اول، سیدعلی حسینی از قزوین
نفر دوم، محمد نبوی از مشکین شهر
نفر سوم، سیاوش اسدپور از شهریار

برگزیدگان بخش تکنوازی «سنتور» گروه سنی «الف»:
نفر اول، تابان کریمی از تهران
نفر دوم، امیرعلی خلیلی از تهران
نفر سوم، مهسا سیدخاوری از قم

برگزیدگان بخش تکنوازی «سنتور» گروه سنی «ب»:
هیأت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته کسب رتبه نخست ندانستند.
نفر دوم، محمد صانعی مقدم از تهران
نفر سوم به طور مشترک علیرضا حاج علی شیر از تهران و پارسا فردوسی از کرج

برگزیدگان بخش تکنوازی «سنتور» گروه سنی «ج»:
نفر اول، کژوان ضیاءالدینی از تهران
نفر دوم، سیدفروزان حمیدابراهیمی از تهران
نفر سوم، وصال صالحیان از سمنان

برگزیدگان بخش تکنوازی «سه تار» گروه سنی «الف»:
هیأت داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه نخست ندانستند.
نفر دوم به طور مشترک محمدامین ملایی از تهران و همایون محمدی از کرمانشاه
نفر سوم به طور مشترک بهراد بنایی و وحید فیض آبادی از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «سه تار» گروه سنی «ب»:
هیأت داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه نخست ندانستند.
نفر دوم به طور مشترک نازنین اتابکی از کرمانشاه و امیررضا پاک نژاد از تهران
نفر سوم، رامین اسماعیلی از بیله سوار

برگزیدگان بخش تکنوازی «سه تار» گروه سنی «ج»:
نفر اول، میثم جهانی از اسدآباد
نفر دوم، به طور مشترک بهرنگ حکیمی پور از کرج و رامین روشن دل از تهران
نفر سوم، به طور مشترک روناک مهرابی نسب از تهران و کیارش خداشناس از کرج

برگزیدگان بخش تکنوازی «تار» گروه سنی «الف»:
نفر اول، تارا پیراینده از همدان
نفر دوم به طور مشترک آرین طوفانی از مشهد و محمد نکیسایی از شیراز
نفر سوم به طور مشترک روژان مشیری پور از تهران و پیمان اکبری از اهواز

برگزیدگان بخش تکنوازی «تار» گروه سنی «ب»:
نفر اول، رضا ابراهیمی از قائمشهر
نفر دوم، امیر احدی از ابهر
نفر سوم به طور مشترک آرمان توکلی از اصفهان و علیرضا عقیقی از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «تار» گروه سنی «ج»:
نفر اول، کیارش روزبهانی از تهران
نفر دوم، محمد ذاکرحسینی از شیراز
نفر سوم، گلشن دانش از تهران

برگزیدگان بخش تکنوازی «آواز» گروه سنی «الف»:
هیأت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته کسب رتبه نخست ندانستند.
نفر دوم، امین جباری از تهران
نفر سوم، صادق روغنی از دزفول

برگزیدگان بخش تکنوازی «آواز» گروه سنی «ب»:
نفر اول، محمود صالحی از آمل
نفر دوم، علیرضا جعفرزاده از اصفهان
نفر سوم به طور مشترک پویان عبدی از آمل و بهنام محمودی از کرمانشاه

IMG22590939

جوایز کسانی که مشترکاً حائز رتبه شده اند، تقسیم نمی شود بلکه به هر کدام از برگزیدگان جایزه مشخص شده آن رتبه تعلق می‌گیرد.

تارا پیراینده، هنرمند 11ساله همدانی که در بخش تکنوازی «تار» رتبه نخست را از آنِ خود کرد، از سوی هیئت داوران به عنوان پدیده و ستاره هفتمین دوره جشنواره موسیقی جوان معرفی شد. بدین ترتیب انجمن موسیقی ایران علاوه بر جایزه جشنواره، جایزه ویژه ای برای این هنرمند درنظر گرفت.

این هنرمند همدانی که تاکنون اجراهای زیادی برای کودکان سرطانی داشته است، اعلام کرده که جایزه اش را به کودکان سرطانی اهداء می کند. تارا پیراینده در زمان اجرای اثرش در طول جشنواه با نواختن تار اشک های حسین علیزاده استاد شناخته شده تارنوازی و داور این دوره را بر گونه هایش جاری کرده بود.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.