خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سالانه ۸۰۰ هزار اصله نهال در زنجان تولید می شود
اخبار زنجان/ سالانه ۸۰۰ هزار اصله نهال در زنجان تولید می شود

اخبار زنجان/ سالانه ۸۰۰ هزار اصله نهال در زنجان تولید می شود

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، بهنام اوجاقلو از تولید سالانه حدود ۸۰۰ هزار اصله نهال مجوزدار در استان زنجان خبر داد و افزود: با نظارت جدی بر نهال‌های تولیدی نهالستان‌ها از تولید و عرضه نهال بی کیفیت در استان جلوگیری می‌شود به طوری که طی چند سال اخیر تعدادی از نهالستان‌های استان به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم از چرخه تولید خارج شده است.

وی با اشاره به عدم وجود نهالستان فاقد مجوز در استان زنجان افزود: در حال حاضر تمام نهال‌های تولیدی در استان شناسه‌دار بوده و از طریق ۹ نهالستان مجوزدار تولید می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه نهالستان‌های دارای مجوز در استان زنجان ملزم به عرضه نهال شناسه‌دار در بازار هستند و هیچ نهالستانی حق توزیع نهال فاقد لیبل را ندارد، خاطرنشان کرد: توزیع نهال بدون شناسه در استان در صورت مشاهده غیر مجاز تلقی شده و با عاملان برخورد می‌شود.

اوجاقلو با اشاره به اینکه در راستای جلوگیری از توزیع نهال بی کیفیت و غیر مجاز در استان زنجان تولیدکنندگان نهال استان به فروشندگان معرفی شده‌اند، بیان داشت: فروشندگان نهال همچنین با معرفی سازمان جهاد کشاورزی استان ملزم به اخذ کارت شناسایی از نظام صنفی کارهای کشاورزی استان شده‌اند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به ورود و خروج نهال از استان توسط فروشندگان بیان کرد: به منظور جلوگیری از ورود نهال غیر مجاز به استان نیز نهال‌های وارداتی علاوه بر لیبل‌‎دار بودن باید دارای گواهی بهداشت از حفظ نباتات استان مربوطه باشند.

اجاقلو با تاکید بر اینکه نهال کشت شده حتماً باید شناسه‌دار و از نهالستان‌ها و یا عوامل توزیع معتبر و مورد تأیید سازمان جهاد کشاورزی استان خریداری شود، تصریح کرد: نهال بدون شناسه و برچسب غیر مجاز بوده و ممکن است آلوده به آفات و بیماری‌ها باشد.

وی عنوان کرد: فروشندگان و عاملان توزیع مجاز ملزم به نصب بنر دارای آرم سازمان جهاد کشاورزی و نظام صنفی کارهای کشاورزی استان در محل توزیع و عرضه نهال هستند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4577447/سالانه-۸۰۰-هزار-اصله-نهال-در-زنجان-تولید-می-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.