خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ آحاد جامعه ملزم به تلاش برای تحقق اهداف سال«رونق تولید»هستند
اخبار زنجان/ آحاد جامعه ملزم به تلاش برای تحقق اهداف سال«رونق تولید»هستند

اخبار زنجان/ آحاد جامعه ملزم به تلاش برای تحقق اهداف سال«رونق تولید»هستند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با بیان اینکه در حال حاضر گام‌های خوبی در استان زنجان در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی برداشته شده است، افزود: سال رونق اقتصادی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است و همه باید به این نکته توجه نمایند که اقتصاد مقاومتی و رونق تولید لازم و ملزوم همدیگر هستند.

وی با بیان اینکه استان زنجان در راستای ایجاد و توسعه بسترهای لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی طی سال گذشته فعالیت‌های خوبی داشت، ادامه داد: تحقق اقتصادی مقاومتی نیازمند بسترها و الزاماتی بود که این فرایند در استان زنجان به شکل خوبی انجام شد.

خاتمی با بیان اینکه در حال حاضر استان زنجان در حوزه تولید و اشتغال و سرمایه گذاری‌های صنعتی جایگاه خوبی رسیده است، افزود: باید برای تداوم و تقویت روند تولید در استان و رونق بخشیدن به این بخش تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان بهره‌گیری از ظرفیت‌های جوانان و نخبگان را در زمینه توسعه تحقق شعار سال مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید مورد تاکید قرار داد وادامه داد: جامعه ایران، جامعه جوان پویا و تأثیرگذار در حوزه‌های مختلف است که با توجه به ظرفیت‌های نهفته در قشر جوان و نخبه می‌توان در راستای توسعه گام‌های مؤثر و بزرگی برداشت.

خاتمی با بیان اینکه مردم در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نقش مؤثری داشته و موفق عمل کردند، گفت: استفاده از تولیدات داخلی بستر مناسبی را برای تثبیت اشتغال‌های موجود و ایجاد اشتغال‌های جدید فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مردم به خاطر اقتصاد مقاومتی تهیه کالای ایرانی برای ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان ایرانی را در دستور کار دارند.

خاتمی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا در جلوگیری از ورود کالاهای خارجی در بازار بسیار مؤثر بوده است، گفت: افزایش کیفیت کالاهای ایرانی موجب گرایش مردم برای خرید از این کالاها می‌شود.

وی ادامه داد: رونق تولید، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و حضور قدرتمند انقلابی دانا و توانا موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به حادثه تروریستی در نیوزیلند، گفت: تفکرات نژاد پرستانه و وجود اسلام هراسی در دنیای غرب باعث بوجود آمدن این حادثه تروریستی و قتل عام نمازگزاران در مسجد شده است.

خاتمی با بیان اینکه تلاش دنیا برای ایران هراسی به خاطر مبارزه ایران با استکبار و حمایت از مظلومان جهان است، افزود: با وجود همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها امروز اسلام در نقاط مختلف جهان نفوذ دارد.

وی با اشاره به افول قدرت استکباری غرب، ادامه داد: سرنوشتی مشابه سرنوشت قدرت استعماری شرق در انتظار دنیای غرب است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره از بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی روند موجود در توسعه و استفاده از ذخایر نفت و گاز میدان‌های نفتی در کشور را مطلوب عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی سهم بهره برداری ایران ذخایر عظیم نفت و گاز خلیج فارس افزایش یافت در حالی که طی سال‌های گذشته کشور قطر بخش مهمی از ذخایر نفت خلیج فارس را استفاده می‌کرد.

خاتمی در ادامه با اشاره به برگزاری آئین معنوی اعتکاف در استان زنجان، گفت: حضور جوانان در این آئین در سطح بالایی است و امسال شاهد حضور گسترده آحاد مختلف جامعه بخصوص جوانان و دانشجویان در مراسم معنوی اعتکاف بودیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4573692/آحاد-جامعه-ملزم-به-تلاش-برای-تحقق-اهداف-سال-رونق-تولید-هستند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.