خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پلیس راه با رانندگان پرخطر بدون هیج اغماضی برخورد خواهد کرد
اخبار زنجان/ پلیس راه با رانندگان پرخطر بدون هیج اغماضی برخورد خواهد کرد

اخبار زنجان/ پلیس راه با رانندگان پرخطر بدون هیج اغماضی برخورد خواهد کرد

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: نظم و انضبط ترافیکی در جاده ها و کنترل رانندگان متخلف در سطح مسیرهای ارتباطی استان زنجان در اولویت کاری پلیس راه است تا از این طریق میزان حوادث جاده ای به حداقل برسد.
وی اظهار داشت: پلیس راه در صورت نیاز، تست اعتیاد و الکل از برخی رانندگان به عمل خواهد آورد و اگر تست مثبت باشد در این صورت علاوه بر جریمه چهار میلیون ریال به مدت 6 ماه گواهینامه آنان ضبط شده و 6 ماه نیز از رانندگی محروم خواهند شد.
عظیمی افزود: گشت های نامحسوس پلیس نیز با دقت و حساسیت بیشتری مسیرهای ارتباطی زنجان را زیر نظر خواهند داشت و رانندگانی که در حین رانندگی رفتارهای پرخطری چون مکالمه با تلفن همراه را مرتکب شوند، متوقف کرده و نسبت به اعمال قانون اقدام خواهند کرد.
وی ادامه داد: اگر رانندگان اتوبوس های مسافربری در حین رانندگی، رفتارهای مخاطره آمیز داشته باشند دفترچه آنان از سوی پلیس راه ضبط و گواهینامه آنان نیز بر حسب مدت تعیین شده، غیرفعال خواهد شد و حق رانندگی نخواهند داشت.
عظیمی به موتورسوران نیز توصیه کرد از حرکات نمایشی و پرخطر در جاده ها به جد اجتناب کنند که در غیر این صورت با خاطیان برابر با قانون و مقررات رفتار خواهد شد و استفاده از کلاه ایمنی برای راکبین و ترک نشینان نیز ضروری است.
جانشین رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: پلیس راه زنجان از امروز /25 اسفند ماه/ همزمان با آغاز طرح عملیاتی ترافیکی تا 28فروردین ماه 98 در تمام مسیرهای ارتباطی این استان حضور پررنگ تری نسبت به روزهای عادی خواهد داشت و اجازه نخواهد داد جان مسافران جاده ای با خطر مواجه شود.
به گزارش «ابهرآنلاین»، در 11 ماه امسال بیش از 260 نفر براثر حوادث رانندگی در سطح جاده های زنجان جان خود را از دست دادند که اغلب این اتفاق ها نیز به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
6084/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.