خانه » اخبار » ظرفیت‌های کشور برای مقابله با جنگ اقتصادی بسیج شود
ظرفیت‌های کشور برای مقابله با جنگ اقتصادی بسیج شود

ظرفیت‌های کشور برای مقابله با جنگ اقتصادی بسیج شود

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ابهر، بابیان اینکه همه ظرفیت‌های کشور باید برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، بسیج شود، افزود: غلبه بر آرایش جنگی دشمن در مقابله با نظام اسلامی مستلزم برنامه‌ریزی و ایجاد سازوکاری است که ظرفیت‌های کشور را در مقابل این جنگ اقتصادی بسیج کند.

وی بابیان اینکه فرماندهی هوشمندانه در جنگ اقتصادی الزاماتی دارد که رئیس‌جمهور به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی باید این الزامات را رعایت کند، ادامه داد: در جنگ اقتصادی همچون جنگ نظامی نیاز به فرمانده، افسر و سرباز است، باور به اقتصاد مقاومتی و عمل به تدابیر رهبری در این زمینه، هوشیاری در بیان وقایع و اطلاعات جنگ و مدیریت انقباضی منابع و برخورد بی‌اغماض با اخلالگران اقتصادی دانه‌درشت از مهم‌ترین الزامات در فرماندهی جنگ اقتصادی است.

امام‌جمعه ابهر پیشتاز بودن فرمانده در میدان و رعایت الزامات جنگ، شناخت دقیق نسبت به صحنه جنگ، بسیج همه ظرفیت‌ها برای مقابله با دشمن (تجربه دفاع مقدس)، اعتماد نکردن به دشمن و هوشیاری در تعاملات، مدیریت مجاهدانه و تلاش شبانه‌روزی، داشتن راهبُرد منسجم برای پیشبرد جنگ اقتصادی، جلب و حفظ اعتماد عمومی در جنگ و بهره‌گیری از ظرفیت فرصت‌های ایجادشده توسط دستاوردهای مقاومت در منطقه از دیگر الزامات در فرماندهی جنگ اقتصادی عنوان کرد.

رحیمی در ادامه به سفر دکتر روحانی رئیس‌جمهوری ایران به کشور عراق و دیدار با مراجع تقلید و آیت‌الله سیستانی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر منطقه خاورمیانه شرایط حساسی را سپری می‌کند، در حالی خطر تروریسم همچنان ادامه دارد که بحران سوریه، جنایات سعودی در یمن، وضعیت بحرانی فلسطین و اقدامات آمریکا برای استمرار بحران در منطقه شرایطی نابسامان را بر منطقه حاکم ساخته است.

امام‌جمعه ابهر افزود: با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای ایران و نیز جایگاهی که عراق در اتحادیه عرب دارد، دو کشور می‌توانند نقشی مؤثر در حل بحران‌های منطقه داشته باشند.

رحیمی گفت: سفر ریاست جمهوری ایران به عراق نشانگر اراده فراگیر دو کشور برای توسعه مناسبات است که نه تنها به روابط دو کشور بلکه بر کل منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه از نکات قابل‌توجه واکنش آمریکایی‌ها به این سفر بوده است که نشانگر خشم و هراس آن‌ها از توسعه و تقویت مناسبات ایران و عراق است، افزود: در آستانه سفر رئیس جمهور ایران به عراق، آمریکا اقدام به‌قرار دادن نام نیروهای مردمی حشد الشعبی در لیست گروه‌های تروریستی کرد، همزمان انگلیس نیز حزب‌الله لبنان را تروریست معرفی کرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4568500/ظرفیت-های-کشور-برای-مقابله-با-جنگ-اقتصادی-بسیج-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.