خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۳ پروژه آبخیزداری در زنجان پیشنهاد شده است
اخبار زنجان/  ۱۳ پروژه آبخیزداری در زنجان پیشنهاد شده است

اخبار زنجان/ ۱۳ پروژه آبخیزداری در زنجان پیشنهاد شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، جعفر بیات ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره منابع طبیعی، افزود: آبخیزداری یکی از راه‌های برون‌رفت از بلایای طبیعی است که طی سال‌های اخیر با آن مواجه بودیم.

وی اظهار کرد: اجرای طرح‌های آبخیزداری به حفظ منابع طبیعی و خاک کمک بسیار مؤثری می‌کند چراکه طرح‌های آبخیزداری در کاهش اثرات سیل و افزایش نفوذ آب بسیار کمک می‌کند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان گفت: در دهه‌های گذشته ۲۹ دستگاه سد آبخیزداری و سه پارک آبخیز شهری توسط این اداره کل در استان زنجان احداث‌شده است.

بیات تأکید کرد: در سال ۹۸ تعداد ۱۳ پروژه آبخیزداری پیشنهادشده و از این تعداد در سه حوزه اقدامات بیولوژیکی و در ۱۰ حوزه هم در دیگر زمینه‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: وضعیت کم‌آبی، تأمین آب کشاورزی، تغذیه آبخوان‌ها و فرسایش خاک در مناطق ازجمله ملاک‌های انتخاب حوزه‌ها برای اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان تأکید کرد: ساماندهی و حفاظت حاشیه رودخانه ازجمله اقدامات شاخص در سال‌های اخیر توسط این اداره کل بوده است.

بیات بابیان اینکه افزایش حجم آب از مهم‌ترین اولویت‌های اجرایی طرح‌های آبخیزداری است، ابراز کرد: افزایش میزان دبی قنات‌ها و چشمه و کاهش سیل از دیگر مزایای آبخیزداری است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.