مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان: 834 نفر در آزمون ادواری استان زنجان شرکت کردند

ابهرآنلاین: مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: 834 نفر در آزمون ادواری استان زنجان شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، قاسم صیادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای برنامه عملیاتی سند راهبردی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، دومین آزمون ادواری سال‌جاری به طور هماهنگ و همزمان با سراسر کشور به صورت الکترونیکی روز جمعه 25 مرداد ماه در زنجان برگزار شد.13901022000012_PhotoA

وی با اشاره به اینکه آزمون ادواری استان زنجان در هفت حوزه در شهرستان‌های زنجان، ابهر در دو حوزه، خدابنده، طارم، خرم‌دره و ماهنشان برگزار شد، افزود: این آزمون با حضور 834 نفر در دو گروه خواهران و برادران برگزار شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: نتایج آزمون ادواری ظرف سه روز آینده از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به نشانی www.advari.irantvto.ir اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه 673 نفر از آقایان و 161 نفر از خواهران در آزمون ادواری شرکت کردند، افزود: بیشترین شرکت‌کنندگان این آزمون در شهر زنجان به تعداد 431 نفر و کمترین آن مربوط به حوزه فجر ابهر به تعداد 17 نفر است.

صیادی ادامه داد: همچنین حرفه تعمیرکار اتومبیل‌های سواری درجه 2 با 107 متقاضی بیشترین حرفه و آشپز درجه 2 به تعداد یک نفر کمترین شرکت‌کننده را داشته است.

وی تصریح کرد: این آزمون در استان زنجان در 91 حرفه فنی و خدماتی در هفت حوزه مستقل با حضور ناظر و کارشناس اعزامی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: سوالات 44 حرفه این آزمون به صورت همسان کشوری توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و 47 حرفه مابقی را مربیان و کارشناسان استان زنجان تهیه و طراحی کرده‌اند.

گفتنی است این آزمون در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می‌شود و کسانی که هر دو مرحله این آزمون را با موفقیت به اتمام برسانند، از طرف اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گواهینامه مهارت با کد استاندارد بین‌المللی به آنها اعطاء می‌شود.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید