خانه » اخبار » تاخیر در اعلام ولادت و وفات جریمه نقدی دارد
تاخیر در اعلام ولادت و وفات جریمه نقدی دارد

تاخیر در اعلام ولادت و وفات جریمه نقدی دارد

ابهرآنلاین: رییس ثبت‌احوال ابهر گفت: تاخیر در اعلام ولادت و فوت افراد موجب جریمه نقدی می‌شود.

حکمت محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، با اعلام این خبر اظهار کرد: مهلت قانونی ثبت و اقدام برای اخذ شناسنامه نوزاد 15 روز و مهلت قانونی برای اعلام وفات و ابطال شناسنامه 10 روز است که باید توسط بازماندگان متوفی اقدام شود. index

وی افزود: با توجه به این که برخی از والدین و یا بازماندگان در این امر کوتاهی می‌کنند طبق قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی تاخیر در اعلام این 2 واقعه مهم حیاتی موجب جریمه افراد متخلف می‌شود.

محمدی در ادامه با اشاره به آمار وقایع حیاتی ثبت شده طی 4 ماهه ابتدایی سال جاری، گفت: در 4 ماهه ابتدای امسال 950 ولادت، 194 وفات، 556 ازدواج و 95 طلاق در شهرستان ابهر به ثبت رسیده است.

این مسئول با بیان این که در سال جاری آمار ولادت در این شهرستان 8.82 رشد داشته است، گفت: آمار ثبت ولادت در مدت مشابه سال 91، 873 مورد بوده است که رشد قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد.

رییس اداره ثبت‎احوال ابهر با اشاره به آمار 3 واقعه حیاتی دیگر طی مدت مشابه سال 91، خاطرنشان کرد: در 4 ماهه سال گذشته 225 مورد وفات، 692 مورد ازدواج، و 99 مورد طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.