خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ محتکران و گرانفروشان خائن به کشور و سرباز دشمن هستند
اخبار زنجان/ محتکران و گرانفروشان خائن به کشور و سرباز دشمن هستند

اخبار زنجان/ محتکران و گرانفروشان خائن به کشور و سرباز دشمن هستند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه امروز دشمن با جنگ اقتصادی وارد مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران شده است، افزود: کسانی که با احتکار و گران‌فروشی باعث التهاب در بازار می‌شوند خائن به کشور و سرباز دشمن هستند که برای پیشبرد اهداف دشمن تلاش می‌کنند.

 وی لزوم توجه به روند توزیع و نظارت کالاها در استان زنجان را مورد تاکید قرار داد و  متذکر شد: با وجود نظارت‌های صورت گرفته در بازار زنجان باز شاهد برخی مشکلات در سیستم توزیع و عرصه کالاها و اقلام غذایی در استان هستیم که باید توجه ویژه در این زمینه صورت بگیرد.

خاتمی با بیان اینکه  نظارت‌ها بر بازار در ایام عید کافی نیست، گفت: گران‌فروشان و محتکران خائن به کشور و سرباز دشمن هستند و برای ضربه زدن به‌نظام و ملت ایران همه در یک جبهه قرار گرفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه دشمن طی ۴۰ سال گذشته با بهره گیری از تمام ظرفیت‌های خود برای ضربه زدن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده است، افزود: دشمن همواره به ایجاد بحران و مناقشه در ایران بوده است و امروز با حربه جنگ اقتصادی با بهره‌گیری از عده‌ای خائن به کشور می‌خواهد برای کشور اسلامی ایران چالش ایجاد کند.

در زمینه مبارزه با احتکار تنها نباید به برگزاری جلسات بسنده کرد

خاتمی با تاکید بر اینکه در زمینه مبارزه با احتکار و گران‌فروشی تنها نباید به حرف و برگزاری جلسات بسنده کرد، گفت: نیازمند کار عملیاتی و برنامه ریزی شده در زمینه  مبارزه با احتکار و گران‌فروشی هستیم تا نتایج در بازار برای مردم  محسوس باشد.

وی دوران هشت سال دفاع مقدس و شرایط تحریم را آزمون بزرگ سربلندی، ایستادگی و اقتدار ملت ایران عنوان کرد و گفت: دفاع مقدس فرهنگ عظیم و تأثیرگذار ایثار و ایستادگی را در جامعه ایران نهادینه کرد که هرگز نباید مورد غفلت قرار بگیرد و جامعه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند الگو گیری و بازگشت به آن فرهنگ است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان با تأکید بر اینکه برکات دوران هشت سال دفاع مقدس، مقاومت رزمندگان و مجاهدت مردم نباید هرگز نام و اثرشان از جامعه ما پاک شود،  افزود: در دهم اسفند سال ۶۳ رژیم بعث عراق  حمله موشکی به شهرها را آغاز کرد تا بتواند از این طریق در اراده ملت ایران برای مقابله با دشمن خللی وارد کند.

خاتمی در ادامه به سفر هفته گذشته بشار اسد به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: هفته گذشته بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه شخصاً جهت تشکر از ملت ایران، مدافعین حرم و مقام معظم رهبری به ایران سفر کرد که این دیدار دربردارنده پیام‌های مهمی به دنیا بود.

وی با بیان اینکه امروز با گذشت ۷ سال ملت بزرگ سوریه توانسته‌اند با مقاومت در برابر دنیای استکبار به پیروزی برسند، افزود: آمریکا داعش را برای نابودی انقلاب و اسلام به راه انداخته بود ولی جبهه مقاومت توانست همه این توطئه‌ها را خنثی کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان در ادامه با اشاره به فرار رسیدن هفته حفاظت از منابع طبیعی، گفت: درزمینهٔ حفاظت از منابع طبیعی نیازمند فعالیت و کار زیادی هستیم و باید همه برای حفاظت از منابع طبیعی تلاش کنند.

خاتمی منابع طبیعی را ثروت الهی و ملی عنوان کرد و بابیان اینکه همه ملزم  به حفاظت از منابع طبیعی هستیم، گفت: امروز فرسایش خاک، کاهش مراتع و از بین رفتن پوشش‌های گیاهی یک چالش مهم در کشور است و باید طبیعت به شکل عملیاتی مراقبت شود.

وی توجه به مقوله نیکوکاری را مورد تأکید قرار داد و گفت: در آستانه سال نو با برگزاری جشن نیکوکاری می‌توان نقش مهمی در راستای تقسیم شادی ایفا  کرد.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.