خانه » اخبار » سفره های زیرزمینی با اجرای طرح های آبخیزداری تقویت میشود
سفره های زیرزمینی با اجرای طرح های آبخیزداری تقویت میشود

سفره های زیرزمینی با اجرای طرح های آبخیزداری تقویت میشود

ابهرآنلاین: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: تقویت سفره های آب زیر زمینی با اجرای طرح های آبخیزداری امکان پذیر می شود.

بهمن اسکندری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در زنجان، اظهار کرد: بخشی از طرح مطالعه شده در بخش آبخیزداری زنجان به پایان رسیده و این طرح ها بیشتر در مناطق سیل خیز از جمله زنجان، طارم و ماهنشان انجام شده است.images

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از مطالعه طرح های پخش سیلاب در ابهر، خرمدره و زنجان خبر داد و افزود: اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و حفاظت از خاک و آب، جمع آوری هرز آب ها، کنترل سیلاب ها و کاهش خسارات سیل ها از مزیت های طرح های آبخیزداری است.

اسکندری یادآور شد: تقویت سفره های آب زیرزمینی با اجرای طرح های آبخیزداری امکان پذیر می شود و کاهش میزان فرسایش و رسوبات وارده به سدها و شبکه های آبیاری از دیگر مزیت های این طرح است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: بهبود شرایط زیست محیطی حوزه های آبخیز و در نهایت بهبود و توسعه منابع آب، خاک و پوشش گیاهی از دیگر مزایای اجرای طرح های آبخیز محسوب می شود.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح‌ ها حفاظت از آب و خاک در حوزه‌ های آبخیز، افزایش پوشش گیاهی، کنترل و کاهش خسارت سیل است.

اسکندری یادآور شد: تغذیه منابع آب و افزایش سطح آب سفره‌های زیرزمینی، کاهش اثرات خشکسالی، افزایش تولید و بالا بردن درآمد آبخیزنشینان و تثبیت شغل از دیگر مزایای این طرح محسوب می شود.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.