خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ غرب قابل اعتماد نیست/ اقتصاد مقاومتی تنها راه خروج از مشکلات
اخبار زنجان/ غرب قابل اعتماد نیست/ اقتصاد مقاومتی تنها راه خروج از مشکلات

اخبار زنجان/ غرب قابل اعتماد نیست/ اقتصاد مقاومتی تنها راه خروج از مشکلات

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با اشاره به ولات حضرت زهرا (س)، گفت: حضرت زهرا (س) الگوی تمام مسلمانان است و الگوی ولایتمداری در جهان اسلام است.

وی  با بیان اینکه حضرت زهرا (س) زندگی بابرکت و آموزنده‌ای داشتند و زندگی آن حضرت سراسر درس و الگو است، ادامه داد: زندگی حضرت زهرا (س) به سه بخش تقسیم می‌شود که زندگی در خانه پیامبر (ص)، ازدواج با حضرت علی (ع) و فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی را شامل می‌شود.

خاتمی با تاکید بر لزوم الگوی گیری مسلمانان جهان  از زندگی حضرت زهرا (س)، افزود: حضرت زهرا (س) در زندگی زناشویی با حضرت علی (ع)، تفاهم و تعاون را در کنار هم اعمال نمودند که این امر باید الگوی همه زنان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه جامعه ایران امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند توجه به آموزه‌های زندگی ائمه معصوم است، گفت:  پیاده سازی سبک زندگی ایرانی -اسلامی عاملی مهم در رفع چالش‌ها و مشکلات است و باید به این بخش توجه ویژه شود.

خاتمی در ادامه به هشتم اسفند روز امور تربیتی اشاره کرد و گفت: برای توسعه پایدار جامعه باید نیروی انسانی سالم و توانمند در جامعه وجود داشته باشد و این امر در سایه توجه به شاخصه‌های امور تربیتی محقق خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید توجه ویژه ای به توسعه اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور صورت بگیرد،  ادامه داد: اقتصاد مقاومتی بهترین و تنهاترین راه‌حل خروج از مشکلات کشور است، باید بدانیم غرب قابل‌اعتماد نیست و باید روی پای خودمان بایستیم.

خاتمی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها محدود به فرایند زمانی خاص نیست و برای توسعه کشور باید توجه ویژه به این مقوله صورت بگیرد، گفت:  رفع چالش‌های اقتصادی و اجتماعی تنها با گام برداشتن در مسیر اهداف اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به ابلاغ گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری، گفت: همه آحاد جامعه در راستای تحقق اهداف گام دوم انقلاب مسئول هستند و باید برای رسیدن به ایران مقتدر و عزتمند همه تلاش کنند.

خاتمی با بیان اینکه  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در سایه فرامین ولایت فقیه توانسته در عرصه‌های مختلف موفق عمل کند، است،  افزود: مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف قانون‌گذاری و خدمت به نظام برای کشور تلاش کرده و در این سند واقع‌بینانه همه مسائل را ترسیم کرده‌اند تا کشور در مسیری درست برای خدمت به مردم پیش رود.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.