اسکندری خبر داد: تخصیص بیش از ۹۴ هکتار از اراضی ملی برای ساخت پالایشگاه زنجان

ابهرآنلاین: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از تخصیص بیش از ۹۴ هکتار از اراضی ملی برای ساخت پالایشگاه زنجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهمن اسکندری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان زمین در قالب واگذاری در کمیسیون طرحهای غیرکشاورزی مطرح و در منطقه دالکی و فیله خاصه برای پروژه عظیم پالایشگاه زنجان تخصیص یافت.IMG12134623

وی ساخت پارک جدید در زنجان، توسعه فضای سبز حاشیه اتوبان زنجان- قزوین و نیز تشکیل یگان حفاظت مقابله با حریق و اراضی ملی را از برنامه های مهم این اداره کل اعلام کرد.

اسکندری با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر اراضی و جنگلکاری جزو برنامه های مهم این اداره کل در سال جاریست، گفت: این طرح در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی سطح استان پیاده خواهد شد.

مطالب خواندنی:

وی با اعلام اینکه اکنون بیش از ۳۰ میلیارد تومان طرح مطالعه شده در بخش آبخیزداری به پایان رسیده افزود: این طرحها بیشتر در مناطق سیل خیز از جمله زنجان، طارم و ماهنشان انجام شده و یک سری طرحهای پخش سیلاب نیز در ابهر، خرمدره و زنجان مطالعه شده است.

 اسکندری تخصیص اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری را در کاستن بحران آب در مناطق مختلف استان متذکر شد و درباره ماحصل اجرای این طرحها افزود: حفاظت از خاک و آب، جمع آوری هرز آب ها، کنترل سیلاب ها، کاهش خسارات سیل ها، تقویت سفره های آب زیر زمینی، کاهش میزان فرسایش و رسوبات وارده به سدها و شبکه های آبیاری، بهبود شرایط زیست محیطی حوزه های آبخیز و نیز بهبود و توسعه منابع آب ، خاک و پوشش گیاهی از دیگر مزایای اجرای طرحهای آبخیز خواهد بود.

انتهای پیام/

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.