خانه » اخبار » مدیرعامل شرکت غله زنجان خبرداد؛ افزایش ۱۰ برابری خرید گندم در زنجان
مدیرعامل شرکت غله زنجان خبرداد؛ افزایش ۱۰ برابری خرید گندم در زنجان

مدیرعامل شرکت غله زنجان خبرداد؛ افزایش ۱۰ برابری خرید گندم در زنجان

ابهرآنلاین: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت غله استان زنجان گفت: امسال خرید گندم در زنجان نسبت به کل سال گذشته ۱۰ برابر افزایش یافته است.

رسول منصوری در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در زنجان گفت: از ابتدای آغاز برداشت گندم در استان تا کنون بیش از 104 هزار تن گندم در مراکز خرید شرکت غله خریداری شده است، این مقدار بیش از ده برابر گندم خریداری شده در سال گذشته است.index

وی به خدمات رسانی متصدیان خرید گندم در مراکز خرید گندم دولتی در استان اشاره کرد تصریح کرد: مراکز خرید گندم بصورت تمام وقت و حتی در روزهای تعطیل آماده پذیرش محمولات گندم است.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان با اشاره به اینکه فضاهای ذخیره سازی استان جوابگوی خرید گندم بیش از نیاز استان است  خاطر نشان کرد: در طول خدمت  دولت نهم و دهم ظرفیت فضاهای خرید گندم استان به حدود 260 هزار تن رسیده است.

وی افزایش قیمت خرید تضمینی را علت اصلی افزایش خرید گندم توسط مراکز دولتی اعلام کرد و افزود: با ادامه روند خرید گندم در مراکز خرید استان پیش بینی می‌شود نیاز کل استان در چند روز آتی خریداری و ذخیر شود.

منصوری سرانه مصرف گندم استان را 119 کیلوگرم در سال اعلام کرد و افزود: این رقم قبل از هدفمندسازی یارانه ها 169 کیلوگرم در سال 84 بود که کاهش 30 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین گندم مورد نیاز کشور در شهرستان خدابنده تولید می‌شود ادامه داد: 50 درصد گندم خریداری شده در مراکز خرید استان، گندم تولیدی شهرستان خدابنده است.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان افزود: بعد از شهرستان خدابنده شهرستان ابهر، زنجان و ایجرود در میزان فروش گندم به مراکز خرید دولتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت گندم تضمینی گندم از سوی دولت باعث کوتاه شدن دست واسطه گران و دلالان شد خاطر نشان کرد: 90 درصد گندم خریداری شده استان دارای بهترین کیفیت است که با توجه به ابلاغ دولت گندم‌ با کیفیت عالی را به قمیت 8140 ریال خریداری می‌شود.

منصوری مهمترین دغدغه فعلی این شرکت را پرداخت به موقع بهای گندم کشاورزان برشمرد و اذعان کرد: بر حسب رایزنی و پیگیریهای صورت گرفته درباره مطالبات کشاورزان امیدواریم تا پایان مرداد کل بستانکاری کشاورزان به ویژه مابه التفاوت قیمت جدید به حساب اعلام شده واریز شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت غله پاسخگوی ارباب رجوع است یاد آور شد: شماره تلفنهای 4254501 و 4253740 این شرکت آماده پاسخگویی به سوالات و شکایات احتمالی است.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.