خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت و قدرت ایران را به جهانیان نشان داد
اخبار زنجان/ راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت و قدرت ایران را به جهانیان نشان داد

اخبار زنجان/ راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت و قدرت ایران را به جهانیان نشان داد

به گزارش  خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه آمریکا و هم‌پیمانانش برای چهل سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی برنامه‌ها و آرزوهای شوم در نظر داشتند ، افزود: ملت بزرگ ایران با حضور باشکوه خود در  راهپیمایی ۲۲ بهمن با دیگر ایستادگی و پشتیبانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پایبندی به آرمان‌ها و راه بهمن سازان ۵۷ نظام داد.

وی چهل سال حضور مردم ایران را در صحنه‌های مختلف حمایت و پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یادآور شد و  ادامه داد:  ملت ایران همواره ثابت کردند که  انقلابشان را از جانشان بیشتر دوست دارند و آمریکا و جامعه جهانی باید این واقعیت را بپذیرند.

خاتمی افزود: در ۲۲ بهمن مردم ایران از هر قشری با حضور باشکوه خود، قدرت نرم و وحدت خودشان را نشان دادند تا آمریکا بداند ملت ایران انقلابشان را از جانشان بیشتر دوست دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه طی چهل سال عمر بابرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  ملت ایران شهدای بسیاری را برای  زنده نگه‌داشتن انقلاب نثار کرده‌اند، گفت: ملت ایران درصحنه های مختلف همانند ۲۲ بهمن به وظیفه خود عمل کردند و حالا نوبت مسئولان است که به وظیفه خود در قبال مردم عمل کنند.

خاتمی با یادآوری اینکه ملت ایران  ۸ سال با دستان خالی مقابل دو ابرقدرت شرق و غرب ایستادند و خداوند عزت و سربلندی را به مردم ایران هدیه داد، ادامه داد: ملت ایران همان‌گونه در طی هشت سال دفاع مقدس پشتیبان نظام بودند  و در مقابل دشمن ایستادگی کردند امروز هم در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی و مقاومت  می‌کنند.

وی بابیان اینکه دین‌داری از زحمت و دشواری فراوانی برخوردار است، دشمن شخص مؤمن را با اقدامات و نقشه‌های مختلف تهدید می‌کند اما باید مؤمن ایستادگی کند،گفت: مؤمن باید در عمل از ایمان، شرف، عزت خود دفاع کند، زیرا ایمان تنها به‌صورت زبانی قابل‌قبول نیست بلکه باید زبان و عمل در کنار یکدیگر و در مسیر الهی باشند.

خاتمی در ادامه به حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان،  افزود: دشمن زهر خود را ریخت و ۲۷ نفر از پاسداران وطن را به شهادت رسانند که به‌زودی شاهد انتقام خون این شهدا خواهیم بود.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.