خانه » اخبار » سرانه فضای سبز در استان زنجان پایین تر از میانگین کشور است
سرانه فضای سبز در استان زنجان پایین تر از میانگین کشور است

سرانه فضای سبز در استان زنجان پایین تر از میانگین کشور است

ابهرآنلاین: معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: سرانه فضای سبز در استان زنجان پایین تر از میانگین کشور است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران زنجان، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان گفت: سرانه فضای سبز استان زنجان 12 صدم هکتار است و نسبت به سرانه کشوری و جهانی که به ترتیب دو دهم و شش دهم هکتار است ، پایین تر است.images

آقا جانلو با بیان اینکه مراتع استان در حد متوسط هستند، افزود: 21 درصد مراتع استان را مراتع متراکم،37 درصد نیمه متراکم و 42 درصد فقیر هستند.

 وی با بیان اینکه مراتع در حفظ خاک، تامین علوفه ،تا مین داروهای گیاهی، تولید آب و کاهش آلودگی هوا نقش بسزایی دارند،  اظهار کرد: همچنین برخی مراتع از جمله چمن سلطانیه جزو آثار ملی و جاذبه های گردشگری هستند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی آبخیزداری استان تصریح کرد: با توجه به اینکه ایران جزو مناطق خشک و نیمه خشک زمین محسوب می شود و از یک سوم میزان بارش جهانی برخوردار است لزوم توجه به مراتع برای جذب آب و نفوذ آن در منابع زیرزمینی حائز اهمیت است.

آقاجانلو ادامه داد: در صورتی که آب توسط پوشش گیاهی وارد منابع زیرمینی نشود سیل و خسارات متعددی را در پی خواهد داشت.

 وی درباره ظرفیت مراتع استان در تولید داروهای گیاهی یادآور شد: مراتع در دو بخش تولید زراعی گیاهان دارویی و بهره برداری از گیاهان موجود در طبیعت کارایی دارد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان خاطر نشان کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان برنامه هایی برای ترویج کشت گیاهان دارویی در برخی مراتع دارد تا از این طریق وابستگی دامداران به مراتع کاهش یابد.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.