خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ کشور در زمینه ساختار اداری نواقصی دارد
اخبار زنجان/ کشور در زمینه ساختار اداری نواقصی دارد

اخبار زنجان/ کشور در زمینه ساختار اداری نواقصی دارد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شورای اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام علی خاتمی در نشست هم اندیشی اعضای شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه کشور در زمینه ساختار اداری نواقصی دارد و برای رفع این چالش باید برنامه ریزی لازم صورت بگیرد، افزود: برگزاری جلسات متعدد در کشور به ساختاراداری ناقص کشورمان باز می‌گردد.

وی متذکر شد: ۲۰ برابر میانگین جهانی  ایران کارمند دارد و در این میان بوروکراسی اداری و وجود تعداد بالای کارمندان  مشکلاتی دارد که برای رفع  این مشکل باید برنامه ریزی عملیاتی و هدفمند صورت بگیرد.

خاتمی با یادآوری اینکه طی ۴۰ سال گذشته با وجود مشکلات متعدد داخلی خارجی آن‌گونه که باید و شاید پروژه‌های سیاسی اجتماعی را نمی‌توانیم عمل کنیم، افزود: برطرف کردن مشکلات کوچک مردم به نوبه خود اعتماد سازی را بین مسئولان به وجود می‌آورد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان  با تاکید بر اینکه  پس از انقلاب اسلامی کارهای متعدد و ارزشمندی در کشور انجام گرفته و و نباید مردم را مأیوس کرد، گفت: مشکل کنونی کشور ما این است که گفتمان انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شده و در این میان خدشه دار کردن اعتماد این مساله نتایج ناخوشایند دارد.

خاتمی با تاکید بر لزوم اهمیت دادن به شخصیت‌های کشور، گفت: نباید به گونه رفتاری کرد که اعتماد و انسجام عمومی را خدشه دار شود این‌قدر شخصیت‌های کشورمان را ضایع کردیم.

وی بابیان اینکه قدرت کارکرد ولایت‌فقیه در ایجاد انسجام ملی نعت بزرگی برای کشورمان است، تأکید کرد:  نباید به‌گونه‌ای رفتار کرد که اعتماد و انسجام عمومی خدشه‌دار شود و این موضوع از ابعاد مختلف اهمیت ویژه‌ای دارد.

خاتمی بابیان اینکه اعضای شورای های استانی مشکلات مربوط به شهرهای خود را اولویت‌بندی کرده و احساسی حرف زدن مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: برگزاری چنین جلساتی باید مبتنی بر سازوکارهای لازم بوده و مسئولان شهرستانی نیز برای استماع مشکلات مربوط به حوزه کاری خود نیز حضوری مستمر داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان ادامه داد: تشکیل یک گروه اندیشه‌ورز در شهرستان‌ها می‌تواند به شناسایی ظرفیت‌های و پتانسیل هامناطق مختلف استان کمک کند و در این میان افراد صاحب‌نظر از بخش خصوصی، دانشگاهی در این راستا پیش‌قدم باشند.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.