خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ملت ایران همواره به گفتمان و ارزش های انقلاب اسلامی وفادار هستند
اخبار زنجان/ ملت ایران همواره به گفتمان و ارزش های انقلاب اسلامی وفادار هستند

اخبار زنجان/ ملت ایران همواره به گفتمان و ارزش های انقلاب اسلامی وفادار هستند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»،  آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه به چهل و یکمین طلیعه انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امروز دشمن با ایرانی مقدر و عزتمند در عرصه‌های مختلف مواجه است که با گذشت چهل سال تحریم و فشار همچنان بر گفتمان و ارزش‌های خود پایبند و استوار است.

وی با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی ایران در مقطع حساس در تاریخ به وقوع پیوست، ادامه داد: شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تضاد با تحلیل‌های استکبار جهانی  بود و پیروزی انقلاب همه تحلیل‌های دشمنان را با شکست مواجه کرد.

خاتمی افزود: ایران اسلامی در مقابل گروه‌های تجزیه طلب و نفاق، کودتای نظامی و تحریک مذهبی و قومیتی و از همه مهم‌تر در مقابل جنگ تحمیلی به تعبیر دیگر جنگ جهانی سوم مقابله کرده است.

به گفته خاتمی مردم ایران مشکلات زیادی را در برهه‌های زمانی مختلف تجربه کرده‌اند اما هیچ‌گاه از گفتمان و اصول انقلاب کوتاه نیامده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه گفتمان انقلاب، استقلال، آزادی و مردم سالاری دینی نباید کمرنگ شده و یا به فراموشی سپرده شود،  تاکید کرد:  گفتمان انقلاب اسلامی نباید تحت توطئه فشار اقتصادی آمریکا فراموش شود، این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

خاتمی با بیان اینکه  ایران اسلامی ۴۰ سال تحریم و فشار و توطئه‌های مختلف را پشت سر گذاشته است، گفت: ملت ایران تحریم‌های اقتصادی، جنگ تحمیلی، ترور، تهدید و تحریم را در طول ۴۰ سال گذشته تحمل کردند و امروز با وجود همه مشکلات و چالش‌ها وفادار به نظام و آرمان‌های آن در مقابل دشمنان ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وجود سوءاستفاده و تبعیض، گرانی و مشکلات، بی‌انصافی و احتکار در کشور را انکار می‌کنیم و باید واقع بیینانه به مشکلات موجود نگاه کنیم، افزود: نباید در مقابل مشکلات و چالش‌ها از گفتمان و اصول انقلاب کوتاه بیاییم و باید در مقابل توطئه‌های دشمنان، همانند ۴۰ سال گذشته حمایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تداوم و اقتدار ایران اسلامی امروز در جهان به عنوان یک الگو مطرح است، ادامه داد:  در آغاز دهه پنجم انقلاب هستیم و با وجود موانعی که دشمنان داخلی و خارجی ایجاد کردند کشور به روند روبه رشد خود ادامه می‌دهد.

خاتمی با بیان اینکه دشمن از عزت و اقتدار ایران اسلامی هراس  دارد و چالش‌های موجود در کشور نتیجه پایبندی  ملت ایران به آرمان‌ها و ارزش‌های نظام دارد، افزود: آمریکا همه اهرم های خود  را در خصوص ملت بزرگ ایران بکار گرفته است و امروز با حربه جنگ اقتصادی وارد عرصه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه آمریکا همواره در تحلیل‌های خود در خصوص نظام و ملت ایران، اشتباه کرده است، گفت: در حال حاضر هم آمریکا تحلیل درستی از ایران ندارد و همواره در تحلیل‌های خود در خصوص ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران اشتباه  می‌کند.

خاتمی  با یادآوری اینکه دولت آمریکا با جو تبلیغاتی روانی فراوان به کشورهای اروپایی اعلام کردد که ایران در برجام سرتان را کلاه گذاشته و سپس از آن خارج شد، گفت: آمریکا با این کار خود پایند نبودن خود را به تعهدات جهانی را نشان داد و همه دنیا صداقت و درستی گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دیدند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید قدردان ملت بزرگ ایران باشند، افزود: مسئولان و خدمت گذاران این نظام و انقلاب باید توجه کنند که مردم ولی‌نعمت آنان هستند و مسئولان باید در خط خدمت به مردم باشند و هرگز از این کار غفلت نکنند.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.