خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ میانگین امید به زندگی در زنجان حدود ۸۰ سال است
اخبار زنجان/ میانگین امید به زندگی در زنجان حدود ۸۰ سال است

اخبار زنجان/ میانگین امید به زندگی در زنجان حدود ۸۰ سال است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»،  پرویز قزلباش ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با بیان اینکه کمبود متخصص در امور بیهوشی، رادیولوژی و جراحی عمومی  از مهم‌ترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان زنجان است، افزود: با اجرایی شدن طرح پزشک خانواده و همچنین نظام ارجاع، بخش بزرگی از مشکلات حل خواهد شد، چرا که مبنای کار در این سیستم پزشک عمومی است.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور حفاظت مالی از بیماران بوده، هست و خواهد بود، ادامه داد: بسته‌های مختلف طرح تحول نظام سلامت در حین اجرای آن مورد بازنگری  قرار می‌گیرد.

قزلباش افزود: پزشکان مقیم در بیمارستان‌ها، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، تمام وقت بودن پزشکان و در نهایت فرانشیز، از جمله بسته‌های هستند که در ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت بازنگری خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: اجرای طرح تحول سلامت منجر به بهبود زیرساخت‌های مورد نیاز حوزه سلامت شده است و تربیت نیروهای مورد نیاز از دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش آموزش حوزه سلامت بوده است.

قزلباش  افزود: اصلاح هتللینگ مراکز درمانی با هدف حفظ کرامت مردم، تأمین تجهیزات برای امور درمانی مردم، افزایش کیفیت امور درمانی مربوط به بیماران روانی از دیگر نتایج اجرای طرح تحول سلامت در کشور  است.

وی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده شاخص‌های نظام سلامت کشور در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی ارتقا یافته است، گفت: کمبود پزشک در تخصص‌های بیهوشی، رادیولوژی و جراحی عمومی کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ریشه اصلی مشکلات کشور، شیطنت دشمنان نظام است، امروز ما مسئولان وظیفه داریم انضباط کلامی و رفتاری داشته باشیم که این امر موجب ایجاد آرامش اجتماعی خواهد شد.

قزلباش در ادامه در خصوص تاثیر سرب و روی در ابتلا به سرطان در استان زنجان، افزود:  تأثیر فعالیت کارخانه‌های سرب و روی و شیوع سرطان در زنجان است و هیچ تحقیق جامعی که بتوان با تکیه بر آن در این مورد اظهار نظر کرد، انجام نشده است.

وی با بیان اینکه آلودگی‌های زیست و محیطی نقش مهمی در زمینه ابتلا به بیماری‌ها دارد، افزود: تحقیق مشخصی در زمینه تأثیر این آلودگی‌ها در ابتلا به سرطان انجام نشده است ضمن اینکه میزان شیوع این بیماری در زنجان نسبت به سایر استان‌ها تفاوت چندانی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه میانگین امید به زندگی در کشور ۷۶ سال و در زنجان حدود ۸۰ سال است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سرانه‌های حوزه بهداشت و درمان در استان زنجان افزایش داشته به نحوی که در حال حاضر  در بسیاری از شاخص‌ها نسبت به میانگین کشوری دارای جایگاه مطلوبی هستیم.

قزلباش با بیان در حال حاضر از  ۱۰۰ درصد خدمات حوزه بهداشت و درمان در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برخوردار هستیم، گفت: در حال حاضر خانه‌های بهداشت در همه مناطق روستایی استان زنجان وجود دارد و توانستیم به جایگاه مطلوب در این زمینه برسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان  گفت:  توجه ویژه در کشور به حوزه بهداشت و درمان شده و اعتبارات خوبی به این حوزه اختصاص‌یافته است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.