خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ کولاک شدید ۲ جاده اصلی را در استان زنجان بست
اخبار زنجان/ کولاک شدید ۲ جاده اصلی را در استان زنجان بست

اخبار زنجان/ کولاک شدید ۲ جاده اصلی را در استان زنجان بست

جواد یوسفی شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: هم اکنون جاده های دندی – تکاب و ابهر به خدابنده تا اطلاع بعدی به دلیل کولاک شدید و نبود دید مسدود شده است.
وی تاکید کرد: در حال حاضربارش برف و مه غلیظ در نیز در آزاد راه زنجان – قزوین و جاده ترانزیت زنجان – خرمدره – ابهر جریان دارد و سطح این جاده ها لغزنده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان کرد: تردد در جاده های زنجان – طارم، سلطانیه – خدابنده و زنجان – تهم – چورزق فقط نیز با کولاک و مه علیظ همراه است.
یوسفی یادآور شد: احتمال وقوع کولاک و بارش در مناطق کوهستانی استان زنجان وجود دارد.
وی افزود: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیر مجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی استان زنجان بخصوص در شب خودداری کنند.
یوسفی اظهار داشت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.