خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سامد، بهترین ظرفیت برای ارتباط متقابل بین مردم و مسئولین است
اخبار زنجان/ سامد، بهترین ظرفیت برای ارتباط متقابل بین مردم و مسئولین است

اخبار زنجان/ سامد، بهترین ظرفیت برای ارتباط متقابل بین مردم و مسئولین است

وجیه‌الله نوروزی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» اظهار داشت: تماس با سامد، موجب دلگرمی مردم می‌شود چون ممکن است با یک تماس، مشکل مربوطه در منطقه و یا نزدیک‌ترین شهر قابل رسیدگی بوده و نیازی به مراجعه حضوری آنها به مرکز استان نباشد.
وی با بیان اینکه مردم در کنار بیان نقدها می‌توانند نکات مثبت را هم به سامانه انتقال دهند، خاطرنشان کرد: اغلب تماس‌های انجام شده با سامد، ارتباط چندانی با حوزه امنیتی و انتظامی نداشت اما بر حسب وظیفه، راهنمایی لازم در خصوص پیگیری مسائل از واحدهای مربوطه ارائه شد.
نوروزی افزود: حوزه امنیتی و انتظامی به‌گونه‌ای است که مشکلات مربوطه در صورت حل نشدن در آخرین مرحله به این واحد ارجاع داده می‌شود اما نباید به مسائل جامعه، بی‌تفاوت باشیم چون از نظر اخلاقی، تعهداتی به جامعه داریم.
این مسئول با بیان اینکه سامانه سامد در تمام ایام هفته دایر است، تصریح کرد: برخی روزها مدیران به صورت مشخص و طبق اعلام قبلی در سامانه حضور می‌یابند. ضمن اینکه بر اساس موضوع مربوط به هر دستگاه، کد رهگیری ارائه می شود و تماس‌گیرندگان می‌توانند موضوع خود را از طریق این کد، پیگیری کنند و به نتیجه مطلوب دست یابند.
مدیرکل امنیتی، انتظامی، اتباع و مهاجرین استانداری زنجان در خصوص مشکلات طرح شده توسط دانشجویان دانشگاه زنجان نسبت به کیفیت حمل و نقل و مزاحمت‌های ایجاد شده در میدان استقلال، گفت: اماکنی مانند قهوه‌خانه در مناطق مختلف وجود دارند اما تامین امنیت، مستلزم نظارت بیشتر و سرکشی پلیس به قهوه‌خانه‌ها و افزایش گشت‌های نیروی انتظامی در ساعت‌های خاصی از روز جهت جلوگیری از ایجاد مزاحمت به دانشجویان است.
وی در خصوص کیفیت اتوبوس‌های دانشگاه زنجان با بیان اینکه باید بخش خصوصی را باور داشته و به تقویت آن کمک کنیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه نیز باید رویکرد خود در عقد قرارداد با شرکت‌های حمل و نقل را تغییر دهد.
نوروزی با بیان اینکه افزایش اعتماد، کیفیت خدمات توسط بخش خصوصی را بالا می‌برد، افزود: عقد قرارداد پایدار و جلب اعتماد بخش خصوصی سبب تقویت بخش خصوصی و افزایش کیفیت خدمات می‌شود.
مدیرکل امنیتی، انتظامی، اتباع و مهاجرین استانداری زنجان در خصوص اتباع خارجی گفت: تعداد اتباع خارجی در استان، خیلی محدود بوده و گروهی تحت عنوان مهمان‌شهر، پناهندگان عراقی هستند که در زمان جنگ آمده بودند ولی بسیاری از آن‌ها استان را ترک کرده‌اند.
وی با بیان این که تعداد معدودی از این گروه که بی‌کس و کار بوده و یا پیر بودند باقی مانده‌اند، خاطرنشان کرد: مجموعه‌ای بین‌المللی تحت عنوان «کمیساریای عالی پناهندگان» که دفتر آن در تهران است به این گروه از اتباع، خدمات می‌دهد.
نوروزی افزود: گروهی هم کارشناسان، مشاوران و متخصصان واحدهای تولیدی هستند که جهت رسیدگی به دستگاه‌های واحدهای تولیدی در حال رفت و آمد بوده و زمان ورود و خروج آن‌ها به استان مشخص است.
این مسئول، ادامه داد: تعداد معدودی هم تبعه افغانی در برخی مناطق استان وجود دارند که شناسایی شده و دارای کارت هویت هستند.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری زنجان با بیان اینکه استان زنجان در حال حاضر برای ورود اتباع افغانی ممنوع است، تصریح کرد: با آگاه‌سازی صورت‌گرفته به فرمانداری‌ها تعدادی هم که در فصل کشاورزی از سایر استان‌ها به‌صورت قاچاقی جهت کار کردن وارد استان شوند، دستگیر و طرد می‌شوند.
وی زنجان را جزء امن‌ترین استان‌های کشور توصیف کرد و گفت: این امنیت، حاصل مشارکت مردم است چون مردم در خط مقدم امنیت قرار دارند که می‌توان با فعال کردن سازمان‌های مردم‌نهاد این مشارکت را افزایش داد.
9556/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.