خانه » اخبار » نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است
نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است

نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است

نعمت محمدی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به نرخ باسوادی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: نرخ باسوادی در استان زنجان در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، ۹۸ درصد است. 

وی با بیان اینکه نرخ باسوادی در سطح کشور ۹۴ درصد است، اظهار کرد: خوشبختانه نرخ باسوادی در استان بعد از انقلاب رشد داشته است. 

سرپرست آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: شهرستان‌های ابهر، خرمدره و نواحی یک و دو با ۹۹ درصد بیشترین نرخ باسوادی در استان زنجان را دارند و این نشان می‌دهد اقدامات آموزش‌ و پرورش برای باسواد کردن افراد به خوبی انجام می‌شود. 

وی افزود: ۷۰ درصد آموزش‌هایی که در نهضت سوادآموزی ارائه می‌شود، مربوط به بانوان و دختران است و بر اساس آمار در برهه کنونی نرخ بی‌سوادی بانوان و دختران از ۲۳.۴ درصد به ۶.۸ درصد رسیده است.

سرپرست آموزش‌وپرورش استان زنجان یادآور شد: نهضت سوادآموزی بر آموزش  ۱۰۰ درصد اولیای دانش آموزان تأکید دارد چرا که باسوادی در بین اولیای دانش آموزان باعث تقویت تعلیم و تربیت دانش آموزان می‌شود. 

محمدی گفت: بر اساس آمار و بررسی‌های انجام‌شده بیشترین آمار بی‌سوادی در روستاهای استان زنجان است و برای کاهش بی‌سوادی در روستاهای استان، نهضت سوادآموزی آموزش‌های اولیه و پایه برای بی‌سوادان در روستاها را اجرا می‌کند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.